Зміни в мобілізації: чи можуть втратити відстрочку працівники пенітенціарної служби

Поділитися
Зміни в мобілізації: чи можуть втратити відстрочку працівники пенітенціарної служби © 66 окрема механізована бригада імені Мстислава Хороброго
В майбутньому законодавство може змінитися.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час деякі чоловіки призовного віку мають право на  відстрочку від мобілізації на підставі бронювання.

За попередньою інформацію, у новому законопроєкті, над яким зараз триває робота у Верховні Раді, можуть бути зміни, які торкнуться поліцейських та державної пенітенціарної служби. Їх можуть позбавити відстрочки та взяти на військовий облік.

Юрист Андрій Топчій пояснив, чи можуть втратити право на бронювання працівники пенітенціарної служби.

Він розповів, що відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», на спеціальному військовому обліку перебувають військовозобов'язані, заброньовані за центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час.

Тобто, фактично, спеціальний облік – це облік всіх тих осіб, які є заброньованими.

Відповідно до ч. 5 ст. 37 вищезазначеного Закону, зняттю з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які прийняті на службу до Національної поліції України, Служби судової охорони, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України.

«Тобто, зараз всі службовці  Державної кримінально-виконавчої служби України автоматично є заброньованими та знаходяться на спеціальному обліку. Якщо вони будуть переведені на загальний облік – відповідно, автоматичної «броні» в них не буде», — пояснив юрист.

Він підкреслив, що проєкту закону про зміни до мобілізації ще нема, тому важко аналізувати, чи буде для співробітників пенітенціарної системи бронювання, як, наприклад, для держслужбовців чи працівників критичної інфраструктури.

«Скоріш за все – так, але заброньованими буде лише певний відсоток військовозобов’язаних по кожній організації. Крім того, відповідно до листа Генштабу від 20.04.2023 р. № 300/1/С/3886 встановлено перелік військово-облікових спеціальностей, за якими бронювання не здійснюється. Але тут треба дочекатись проєкту закону, щоб говорити більш конкретно», — розповів він.

Нагадаємо, яка відповідальність передбачена за неявку за повісткою. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі