Зміни в мобілізації: шість критеріїв ефективного війська

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Зміни в мобілізації: шість критеріїв ефективного війська © Генеральний штаб ЗСУ
Їх визначили за результатами американських досліджень.

Мобілізація в Україні у майбутньому може зазнати суттєвих змін. Залучення нових людей до війська необхідне для підтримки боєздатності та ефективності військових підрозділів. Експерт з митних справ, партнер Delta International Law Роберт Зелді в статті «Мобілізація з акцентом на кількість: офіцер, якого за півроку відправили на ВЛК для визнання непридатним через шизотиповий розлад» для ZN.UA, назвав головні критерії успішної армії.

За його словами, американські дослідження дають змогу визначити шість ключових характеристик ефективного війська.

  • Рівень грамотності й освіти призваних відіграє вирішальну роль для бойової ефективності підрозділів, сприяючи кращому розумінню військової технології, тактики та командних структур.
  • Армії, що являють собою зріз національних демографічних, економічних і освітніх характеристик свого суспільства, зазвичай ефективніші та спроможніші в бою.
  • Армії з непропорційною часткою осіб із нижчими здібностями, як правило, мають знижений бойовий потенціал.
  • Ідеальна армія поєднує в собі добровольців і мобілізованих, використовуючи сильні сторони обох категорій.
  • У ситуації, коли особовий склад підрозділу має низьку якість, необхідні лідери найвищої категорії, щоб компенсувати недоліки підлеглих. Інакше поповнення підрозділу новобранцями низької якості знижує ефективність усього підрозділу та збільшує ризики втрат для досвідчених бійців.
  • Підрозділи з якісним складом можуть зазнати значно більших втрат, не втративши боєздатності, ніж підрозділи низької якості (наприклад, під час Другої світової окремі підрозділи Вермахту продовжували успішно битися навіть при втратах у 50%).

Аналізуючи, наприклад російську окупаційну армію, неважко помітити, що вона не відповідає визначеним вище критеріям ефективної армії. Це відбивається в її складі, сформованому здебільшого з малограмотних і технологічно непідготовлених елементів, переважно з периферійних регіонів, що пояснює її високий рівень втрат та знижену боєздатність.

«Отже, формуючи наші сили оборони, слід уникати таких помилок. Збереження високої якості та ефективності української армії є ключовим для підтримання її переваги у війні з нерівним супротивником, і це вимагає значно більш продуманого та стратегічного підходу до мобілізації. Але аналіз поточної ситуації роботи ТЦК з мобілізації вказує на деякі критичні недоліки, що можуть підірвати ефективність військових підрозділів у разі непродуманої мобілізації з акцентом на кількість понад усе», – зазначив він.

Нагадаємо, хто підлягає призову в цьому році. В країні продовжує діяти воєнний стан.

Інші статті Роберта Зелді читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі