Частка мобілізації чоловіків у віковому діапазонні 20-30 років в Україні зараз найменша, тоді як в більшості армій світу вони складають основу війська, пише The New York Times. ЗМІ наголошує, що Києву необхідно знайти баланс між необхідністю протистояти невпинному російському наступу, збільшуючи кількість війська, і ризиком знищення цілого покоління.
Там наголошують, що після розпаду СРСР в Україні спостерігалося різке падіння рівня народжуваності. Це спровокувало крах економіки та різке зростання рівня смертності серед старшого покоління чоловіків. Як наслідок, відбулося зменшення кількості молодих чоловіків у порівнянні з рештою населення. Спершу нестачу молоді відчули на ринку праці, а потім й у війні.
Тепер війна впливає в тому числі на перспективу майбутніх народжень, які залежать від того, скільки чоловіків загине та скільки жінок повернуться додому. Втім, Україна повинна призивати молодь у військо, наголошує ЗМІ, цитаючи слова представників української влади. Мовляв, вибору немає.
Поруч з цим у матеріалі сказано, що рівень народжуваності протягом 2021-2023 років впав майже вдвічі. І більшу роль в цьому відіграє саме виїзд жінок за кордон.
"Рішення пана Зеленського призивати чоловіків, починаючи з 25 років, ризикує ще більше зменшити це невелике покоління українців. І багато хто з обмеженого пулу 25-26-річних чоловіків — близько 467 тисяч, згідно з урядовою оцінкою на 2022 рік — вже служать в армії, живуть на окупованих територіях або за межами України. Інші мають роботу або інвалідність, які звільняють їх від призову", — пише ЗМІ.
Нагадаємо, 2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Експерти прогнозують, що це допоможе підтримати здатність української армії відновлювати та реконструювати бойові підрозділи, а також створювати нові. Але це лише один з багатьох чинників, які обговорюють у Києві для створення стійкого апарату генерування воєнних сил.
Детальніше про мобілізацію в Україні читайте у матеріалах юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу, інструктора із Tactical combat casualty care Володимира Романчука "Роки придатності: як молодь 18-25 років може бути мобілізована" та "Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків – відповіді юриста" на ZN.UA.