Жодного вцілілого будинку в Авдіївці не залишилося — Голова ВА Барабаш

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За час повномасштабного вторгнення в місті загинуло вже 150 людей.

Голова Військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш розповів про обстановку в місті, яке знаходиться фактично на лінії фронту. Військовий у інтерв'ю Ірині Латиш поділився, як вдається виживати людям у розбитому росіянами місті.

— Минула зима для вас була важкою. На що чекати цьогоріч, чи всі забезпечені засобами для обігріву житла?

— Так, буржуйки є, їх роздавали волонтери, "Коксохім", ОП, ОВА, міжнародна допомога, із цим немає проблем. За роки війни напрацьовано дуже потужний пул особистих контактів.

Генератори в нас також є, але проблема — привезти достатню кількість пального, цистерна сюди не заїде. Все вугілля "Коксохіму" минулого року використали, його розвозили переважно по об’єктах критичної та соціальної інфраструктури. Цього року, як і минулого, буде субвенція на закупівлю дров для мешканців, але проблема та сама — логістика. Перевізники привозять великими фурами до безпечніших населених пунктів, а ми вже звідти малими авто розвозимо людям.

Загалом у місті — 225 багатоквартирних і п’ять тисяч приватних будинків. Жодного вцілілого будинку не залишилося. Відновлення та ремонти нереально починати, летить щодня, до того ж будівельні матеріали немає змоги завезти.

— Чи вціліла і як працює лікарня?

— В лікарню дуже часто прилітає. Зараз там двоє лікарів і чотири медсестри. Свердловина й електрика у них постійно працюють від генератора.

У місті є кілька свердловин, і комунальники, згідно з графіком, запускають генератори до цих станцій. Люди приходять, набирають воду. Комунікації - всі знищено, труб просто немає.

— Наскільки зруйновано Авдіївський коксохімічний завод і чи реально його відновити?

— Складне запитання. Це було містотворче підприємство. Майже 65% бюджету надходило за рахунок "Коксохіму". Нині його дуже зруйновано, але компанія "Метінвест" має намір його відбудовувати, хоча щодня туди летять "Гради" чи інші ракети. Подальші їх рішення, звісно, залежатимуть від того, що буде після війни. Більшість наших мешканців працювала на цьому заводі.

— Наскільки активно окупанти намагаються зараз захопити нашу територію?

— Постійно штурмують із півдня та півночі, щоб оточити місто. За добу в нас — від 15 до 30 масованих обстрілів по місту, також завдають авіаракетних ударів, максимально таких було 10 одразу. По позиціях і по дорозі б’ють систематично, без упину.

Рубіж промислової зони, так званої промки, де лінія фронту ні на метр не посунулася, — там сильна оборона й вони нічого не можуть із цим зробити.

— Хто зараз атакує місто з боку ворога? Це якісно підготовлені бійці?

— За цих півтора року були різні: "вагнерівці", яких просто на м’ясо закидували, спецпризначенці, мобілізовані, ДНРівці й "п’ятнашки", кого тільки не було. Зараз стоїть досить професійно навчена морська піхота й "Шторм-Z" зайшли. На всьому Донецькому напрямку сконцентровано понад 200 батальйонів приблизно по 600 людей у кожному.

— Якою є статистика щодо загиблих цивільних мешканців?

— За час повномасштабного вторгнення загинуло 150, поранено близько 350. А загалом з 2014 року загинуло трохи більш як 200 й поранено майже 800, - сказав Барабаш.

Більше про життя у прифронтовій Авдіївці та про проблеми переселенців читайте у інтерв'ю Ірини Латиш з головою ВА міста Віталієм Барабашем.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі