Зеленський застерігає, що Росія проникла в політику США, і запрошує Трампа в Україну

Поділитися
Трамп висловив зацікавленість, але не призначив дати.

В ексклюзивному інтерв'ю POLITICO президент України розповів про свої контакти з Трампом, допомогу Україні, яка зупинилася, та зростаючий вплив Росії у США.

В інтерв'ю Зеленський попередив, що російський вплив пронизав американську політичну систему, і відкинув ідею, яку підтримують союзники Дональда Трампа, про те, що Україна може швидко закінчити війну, просто пішовши на значні територіальні поступки.

Водночас, Зеленський заявив, що він приватно через посередників закликав Трампа відвідати Україну, і що Трамп висловив зацікавленість, але ще не взяв на себе зобов'язання здійснити поїздку. Зеленський сказав, що готовий вислухати пропозиції Трампа щодо війни, але при цьому чітко дав зрозуміти, що налаштований дуже скептично.

«Якщо угода полягає в тому, що ми просто віддамо наші території, і в цьому полягає ідея, то це дуже примітивна ідея. Мені потрібні дуже сильні аргументи. Мені не потрібна фантастична ідея, мені потрібна реальна ідея, тому що на кону життя людей», — сказав Зеленський.

За словами президента, будь-яка угода, яка просто віддасть території президенту Росії Владіміру Путіну в обмін на припинення бойових дій, просто відкриє шлях для нових загарбницьких війн Росії в майбутньому. Він наголосив, що мир, досягнутий шляхом переговорів, не повинен залишити російському деспоту жодного простору для здійснення його планів.

В інтерв'ю Зеленський час від часу коливався між висловленням нетерпіння щодо західних союзників, які недостатньо охоче надають військову допомогу — найбільш відверто він звинувачував Німеччину — і визнанням того, що Україна перебуває під значним тиском, щоб продемонструвати новий прогрес у війні. Інтерв'ю проводилося англійською та українською мовами, частково з використанням перекладачів.

Трамп був послідовним скептиком військових зусиль і критиком Зеленського, а нещодавно він заявив, що заохочуватиме Росію безкарно діяти проти членів альянсу НАТО, які не витрачають значних коштів на оборону. Президент Джо Байден під час передвиборчої кампанії критикує Трампа, називаючи його загрозою світовій стабільності та ставлеником Путіна та інших іноземних диктаторів.

«Структурований підхід Зеленського до Трампа є останньою спробою великого світового лідера відкалібрувати своє поводження з колишнім американським президентом, який зараз є ймовірним кандидатом від Республіканської партії на виборах у 2024 році. Незважаючи на те, що Зеленський категорично не погодився з Трампом щодо військової політики, він з повагою говорив про Трампа як про лідера, з яким він прагне побудувати конструктивне партнерство», — пише видання.

Ці коментарі пролунали наступного дня після того, як Девід Кемерон, британський міністр закордонних справ і колишній прем'єр-міністр Великої Британії, зустрівся з Трампом у його маєтку у Флориді, зокрема для того, щоб переконати його підтримати Україну.

Доля України цілком може висіти на волосині під час виборів у США. І поки масштабний пакет допомоги очікує в контрольованій республіканцями Палаті представників США, Зеленський передбачив, що Путін зруйнує українські міста і вб'є сотні тисяч людей, якщо російські військові візьмуть гору у війні.

За останні тижні два законодавці-республіканці, які підтримують допомогу Україні — Майк Тернер і Майк Маккол — заявили, що проросійська пропаганда проникла в мислення деяких членів Конгресу.

Відповідаючи на запитання про цю заяву, Зеленський сказав, що вона применшує проблему російського впливу в таких демократичних країнах, як Сполучені Штати.

«Вони мають своє лобі скрізь: у Сполучених Штатах, у країнах ЄС, у Великій Британії, у Латинській Америці, в Африці. Коли ми говоримо про Конгрес —ви помічаєте, як вони працюють із суспільством у Сполучених Штатах?», —говорить Зеленський про Росію. 

За його словами, Росія досягла успіху у викривленні «інформаційного поля світу». Не називаючи імен, Зеленський заявив, що американські громадяни ефективно виконують роботу Росії в американських ЗМІ.

«Вони просувають свої наративи через ЗМІ. Це не громадяни Росії або вихідці з Росії, ні. Це представники певних медіагруп, громадяни Сполучених Штатів. Саме вони є в медіа з відповідними меседжами, іноді дуже проросійськими», — сказав Зеленський.

Тим не менш, Зеленський зауважив, що очікує, що новий транш американської допомоги для його країни все ж таки надійде. На запитання, чи налаштований він оптимістично щодо цієї перспективи, український президент відповів: «Так, звичайно. Я повинен бути оптимістом».

В інтерв'ю Зеленський визнав, що спроба контрнаступу України на Росію минулого року була «не дуже успішною», і пообіцяв, що наступна спроба завдати по Росії удару у відповідь буде більш успішною. Не уточнюючи деталей, Зеленський натякнув, що останній наступ України був саботований зсередини, зазначивши, що «росіяни знали, де ми збираємося атакувати», і пообіцявши, що «історія покаже», звідки вони це знали.

Наступний український контрнаступ, за словами Зеленського, «повинен дати нам певні результати».

Але, за словами українського президента,  було б великою помилкою якби союзники України відступили від своїх зобов'язань щодо участі у військових діях.

Український лідер висловив стурбованість тим, що ірраціональне мислення і фантазії про миротворчість можуть привести інших західних союзників до шкідливих політичних і дипломатичних помилок. Зеленський неодноразово критикував німецьких політиків, зокрема представників Соціал-демократичної партії канцлера Олафа Шольца, за те, що вони не передають Україні ракети TAURUS та мріють про «заморожену» війну, яка покладе край бойовим діям, не підриваючи при цьому потенціал Росії щодо розпалювання війни в майбутньому.

«Заморожений конфлікт —  це як пауза, як у фільмі. Тільки це не кіно, а реальність. Це просто пауза, але це пауза для Путіна», — сказав він.

Шольц, за його словами, відмовився надати Україні ракети TAURUS з причин, які не мають стратегічного сенсу. Канцлер Німеччини, за словами Зеленського, поділився з ним повідомленням про те, що він «не може залишити свою країну без такої потужної зброї». Таке мислення, вважає Зеленський, схоже, випливає зі страху перед вогневою міццю Росії як ядерної держави: Німеччина, за його словами, чіплялася за ідею, що наявність спеціальної ракети допоможе їй у разі повномасштабної війни з Росією.

«Але я також не думаю, що це врятує світ від ядерної загрози з боку Росії. Будь-які ракети, TAURUS, ATACMS, F-16 не захистять жодну людину від ядерних ударів, якщо, не дай Боже, почнеться ядерна війна. Не захистять», — відповів Зеленський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі