Надіслати ракети в Україну чи бути звинуваченим у задобрюванні Росії? Німецький канцлер повинен обирати — The Guardian

Поділитися
Надіслати ракети в Україну чи бути звинуваченим у задобрюванні Росії? Німецький канцлер повинен обирати — The Guardian © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Відмова Шольца від постачання ракет Taurus Україні може обернутися проти нього в довгостроковій перспективі.

Соціал-демократичний канцлер Німеччини, який відстає в опитуваннях громадської думки, рішуче обіцяє не вступати у війну. Відмовляючись надати Україні крилаті ракети великої дальності Taurus попри обурення західних союзників, Олаф Шольц, можливо, сподівається, що історія повториться і він зможе повторити витівку колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера 2002 року перед вторгненням США до Іраку, коли той відмовився надавати війська або гроші. На тлі рекордно низької популярності Шольца, ймовірної рецесії економіки та хитання його трипартійної коаліції від однієї кризи до іншої, канцлер, схоже, намагається згуртувати виборців, відкинувши заклики Києва, Парижа і Лондона надати зброю, яка може змінити хід війни, українцям, зазначає The Guardian.

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) завжди мала сильну пацифістську спрямованість, що відображає страх німців перед поверненням до війни. Після Другої світової війни СДПН спочатку виступала за нейтральну, об'єднану і демілітаризовану Німеччину, лише в 1959 році прийнявши членство в НАТО. Нещодавні опитування громадської думки показують, що більша частина німців побоюються, що війна Росії в Україні пошириться на країни НАТО і втягне в неї Німеччину.

"Тепер суворий канцлер вихваляється тим, що Берлін є найбільшим європейським постачальником зброї для України, надавши їй 17,1 млрд євро військової допомоги з початку війни, і відкидає прохання своєї власної коаліції, консервативної опозиції, західних союзників і президента України Володимира Зеленського про постачання ракетних комплексів Taurus", — пише The Guardian.

Його публічне виправдання полягає в тому, що це вимагатиме від німецьких солдатів в Україні допомоги в управлінні ракетами й наведенні на ціль, що наблизить Берлін до війни з Москвою. Але коли міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон запропонував спосіб обійти цю перешкоду, заявивши, що Велика Британія може відправити більше своїх власних ракет Storm Shadow в Україну, якщо Німеччина надасть Лондону Taurus, Шольц відкинув цю ідею.

Але є ще один історичний прецедент, який Шольц повинен врахувати, перш ніж шукати короткострокових електоральних переваг за рахунок України. У 1982 році соціал-демократичний канцлер Гельмут Шмідт був повалений своїми партнерами по коаліції Вільної демократичної партії після того, як члени його партії почали відмовлятися від запланованого розміщення американських атомних ракет середньої дальності в Західній Німеччині для протидії радянським ракетам СС-20, націленим на Західну Європу.

Саме Шмідт спочатку закликав до модернізації ядерного щита США, щоб зберегти довіру до стримування НАТО.
Приєднання СДПН до антиядерного "руху за мир", який влаштовував масові демонстрації, призвело до поразки на виборах наступного року і відправило її в опозицію на наступні 16 років. За іронією долі, Зелені, які вперше пройшли до парламенту в 1983 році як пацифістська, антиядерна партія, зараз є найбільш відвертими критиками Росії та прихильниками озброєння України.

Ракети Taurus, можливо, не є достатнім приводом для того, щоб переконати партнерів Шольца "покинути корабель" зараз, але відмова від їх постачання може обернутися проти нього в довгостроковій перспективі, якщо Україна зазнає поразки через відсутність достатньої підтримки союзників. Німецькі соціал-демократи повинні вибрати, чи є вони партією демократії, прав людини й міжнародного права, чи партією умиротворення.

Нагадаємо, що газета Financial Times розповіла чому німецькі ракети Taurus такі важливі для України. Вони перевершують британські та французькі аналоги та мають інтелектуальну систему боєголовок Mephisto.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі