Президент України Володимир Зеленський заявив, що реальною перемогою України у війні з Росією буде не лише сатисфакція, а й гарантія того, що агресор не повернеться через 20 чи 50 років, чим може бути членство у НАТО та ЄС. При цьому, за словами президента, на Заході зовсім інакше собі уявляють перемогу, описуючи її як не дати можливості російському диктатору Путіну повністю окупувати Україну.
«Для нас для всіх перемога – це як момент сатисфакції… Для Заходу головна перемога – не дати окупувати Україну, поставити Путіна на місце… [Інший бік цього –] всі бояться що Росія розвалиться… Я їх я не розумію… Всі бояться, що буде з Росією без Путіна, і всі бояться – чи може вона залишитись такою як вона є, а не ще гіршою і тощо. Я не підтримую такі меседжі тому я і сказав у нас різне розуміння перемоги», – сказав Зеленський в інтерв'ю колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін.
Президент виказав вдячність Заходу за те, що той не дав Росії окупувати Україну, але зауважив, що Україні потрібна сатисфакція та справедливість. Зеленський сказав, що для України важливо залишитися після війни об’єднаною нацією і це, серед іншого, буде залежати від того, «як ми повинні дивитись в очі всім цим людям, хто втратив близьких і рідних, якщо ми не отримаємо цю сатисфакцію. І тому ми хочемо, щоб була у нас реальна перемога».
«А реальна перемога – це те, що ви зазначили – повернення всіх суверенних територій? Як ви взагалі визначаєте реальну перемогу?» – запитала Зеленського Рубін.
«Перша частина – не допустити руйнації повністю України і всього українського. Напевно, хтось скаже, що ми вже повністю пройшли цей етап. Я вважаю, поки не закінчиться війна – не можна сказати що, ми повністю відстояли нашу незалежність, бо дуже важливий момент в перемозі – це безпека для сьогодення і для майбутніх поколінь. А це – неможливість повторення агресії і цей елемент коли ми говоримо про перемогу… Я вважаю що він один з найважливіших – неможливість повернення агресії. Тобто де ми будемо? Ми повинні бути в Євросоюзі – це економічна безпека. Ми повинні бути в НАТО. І якщо у нас цього немає, я вважаю, що це великі ризики для нас… Цей ворог повернеться. Як він повернеться? В обличчі Путіна – не Путіна, іншого Кремля, через двадцять років, сорок, п’ятдесят – я не знаю. Нам потрібен колективний захист України», – відповів Зеленський.
Нагадаємо, у квітні 45% українців у соціологічному дослідженні групи «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) зазначили, що після закінчення війни з Росією, Україна збереже свої міжнародно визнані кордони станом на 1991 рік.
На думку очільника ГУР МО Кирила Буданова, вихід ЗСУ на кордони України 1991 року може завершити російсько-українську війну, але росіяни все одно продовжуватимуть спроби розв’язати новий конфлікт. Український історик Владлен Мараєв наголосив, що для України повна перемога – не вихід на кордони 1991 року, а створення умов, в яких Росія більше ніколи не буде загрожувати незалежності держави.