Гарантії безпеки поступово вихолощують із документів про довгострокові зобов’язання партнерів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гарантії безпеки поступово вихолощують із документів про довгострокові зобов’язання партнерів © Depositphotos/milla74
Партнери, попри все, хочуть взяти на себе мінімум реальних зобов’язань.

Міжнародні партнери поступово вилучають із документу усі конкретні формулювання щодо гарантій безпеки Україні, пише у своєму матеріалі «Безпека без гарантій? Що насправді пропонує Україні захід» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

«За інформацією ZN.UA, у проєктах, що обговорюються нині, немає чітких зобов’язань надати Україні військове обладнання, техніку, снаряди. Хоча українська сторона наполягає на фіксації в документі матеріальної й технічної допомоги ЗСУ, наші партнери обмежуються лише загальними фразами про «підтримку в оснащенні», - зазначає автор.

Він нагадує, що переговори щодо двосторонніх угод про надання нашій країні комплексної військової й економічної допомоги тривають із кінця літа.

І якщо раніше в Києві очікували, що перші документи підпишуть наприкінці цього року, то зараз зрозуміло, що цієї мети не буде досягнуто. При цьому , за словами поінформованих співрозмовників ZN.UA, «складається враження, що ніхто не хоче бути першим. Усі оглядаються на Сполучені Штати, а у Вашингтоні не поспішають».

Зокрема напрацюваннях документів передбачається участь у відновленні України, однак партнери намагаються зробити акцент на допомозі після завершення війни, а це не влаштовує Київ.

«Попри наполегливість української сторони, наші партнери старанно уникають уживання в документах слова «гарантії» (guarantees). Водночас лише дехто з них уживає слово «зобов’язання» (commitments). І в документі точно немає зобов’язання підписантів відправляти в Україну солдатів для захисту від Росії. Тому, хоча Банкова постійно називає ці документи «угодами про гарантії безпеки», вони не мають нічого спільного з гарантіями, що передбачають взаємну оборону, — в них ідеться лише про зміцнення обороноздатності України, що має підвищити для Росії ціну агресії», – вказує Кравченко.

Він підкреслює, що наші партнери мають намір брати на себе якнайменше зобов’язань, і в міру підготовки документ вихолощується, а  формулювання стають дедалі загальнішими.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі