Заступник міністра оборони США пояснив, чому Україна не отримала велику допомогу до початку вторгнення Росії

Поділитися
Заступник міністра оборони США пояснив, чому Україна не отримала велику допомогу до початку вторгнення Росії © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Американські чиновники пригадали, що на Заході за виключенням Британії і Канади ніхто не вірив їм, коли вони попереджали про те, що Росія от-от почне велику війну проти України.

Впродовж всієї осені 2021 року США проводили брифінги для союзників по НАТО щодо намірів Росії почати вторгнення в Україну. Директор Національної розвідки США Авріл Гейнс, глава Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі і директор ЦРУ Вільям Бернс активно спілкувалися зі своїми колегами, щоб створити контекст.

«Пригадую, до зборів НАТО у листопаді вони поверталися і говорили босу (президенту Байдену - ред.): «Вони справді скептично налаштовані. Ми їдемо до них, а вони не думають, що Путін готує вторгнення». А він повертався до них і казав: «Гаразд, вам потрібно знову їхати. Нам потрібно почати ділитися розвідувальними даними. І вам варто допомогти їм побачити, що це дуже велика вірогідність, тому що це допоможе нам залучити їх так, щоб ми могли почати планування», - розповіла Politico Гейнс.

Заступник Держсекретаря з політичних справ Вікторія Нуланд нагадала, що серед союзників всі були налаштовані скептично крім Канади і Великої Британії. Ці країни бачили ті ж розвідувальні дані, що і США, завдяки участі у розвідувальному альянсі «П’яти очей», до якого також входять Австралія і Нова Зеландія.

«В ті часи людям було важко повірити, що буде велика війна в Європі. «Так, може буде як в 2014-2015 роках, будуть «зелені чоловічки, незначне вторгнення тощо». Я казав: «Ні. Те, що вони готують, - це не щось таке, як в 2014-2015-му. Це щось в стилі Другої світової війни або вторгнення країн Варшавського договору в Чехословаччину в 1968 році». Ось що вони ніяк не могли зрозуміти», - пригадав посол США в Росії Джон Салліван.

Посол Великої Британії у США Карен Пірс розповіла Politico, що Франція і Німеччина отримали такі ж звіти про російські плани, як і Лондон. Тому було дивно, чому Париж і Берлін наполягали на тому, що ніякого вторгнення не буде.

«Коли я запитала німців про це, вони сказали, що хочуть зберегти відкритий розум. Олаф Шольц сказав це. Вони просто помилялися. Вони сподівалися на краще», - сказала Пірс.

Заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль пригадав, що восени 2021 року почалися дебати про те, яка саме допомога буде необхідна.

«Тому що ми не хотіли ненавмисно пришвидшити російський годинник, стимулювати Владіміра Путіна чи дати йому виправдання для рішень, які він ще не ухвалив. Якби ми були надто напористі, це могло б створити динаміку або в межах альянсу, або в процесі побудови світової думки про росіян, яка б виставила нас провокаторами», - пояснив Каль.

«Ми дійшли до точки, коли ми сказали європейцям: «Гаразд, ми можемо погодитися не погоджуватися з аналітичної точки зору. Але давайте почнемо планувати так, ніби ми маємо рацію. Якщо ми маємо рацію, тоді ми будемо готові, тому що склали всі необхідні плани. Якщо ви маєте рацію, це буде найкращий з можливих результатів. Тому що вторгнення не відбудеться. І в кращому випадку ми просто змарнуємо час», - пригадала старший директор з питань Європи в Національній Раді безпеки США Аманда Слоат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі