Директор ЦРУ розповів, коли він зрозумів, що Путін ухвалив рішення почати війну з Україною

Поділитися
Директор ЦРУ розповів, коли він зрозумів, що Путін ухвалив рішення почати війну з Україною © Getty Images
Бернс пояснив, чому російський автократ вирішив почати велике вторгнення в Україну саме взимку 2022 року.

В листопаді 2021 року директор ЦРУ Білл Бернс на прохання президента Джо Байдена вирушив в Москву, щоб незвично детально викласти там всі аргументи, чому у Вашингтоні підозрюють, що Владімір Путін готує велике вторгнення в Україну. При цьому, Бернс повинен був дуже чітко пояснити, якими будуть наслідки, якщо Кремль втілить свій задум.

«Під час тієї поїздки в мене були погані передчуття щодо подій, які насувалися. Після розмов, які в мене були там, воно тільки посилилося», - пригадав директор ЦРУ в інтерв’ю для Politico.

Він розповів, що в Москві він провів телефонну розмову з Путіним. Діалог виявився доволі дивним. Путін перебував в Сочі, адже в російській столиці діяв карантин через чергову хвилю COVID-19. Тож російський президент був в самоізоляції.

«Розмова була доволі відверта. Я виклав те, що президент попросив мене викласти перед ним. Його відповідь значною мірою складалася з того, що я вже чув раніше про його переконання щодо України, а також його самовпевненості щодо здатності Росії нав’язати свою волю Україні. Його радники теж були доволі послідовні. Не всі вони були близько ознайомлені з його рішеннями. Тому щонайменше один чи двоє з них були трохи здивовані тим, що я виклав, тому що коло радників стало дуже малим», - розповів Бернс.

Старший директор з питань Росії і Центральної Азії в Раді національної безпеки США Ерік Грін погодився, що російські учасники переговорів, здавалося, не були повністю готові до того, що от-от мало статися.

«Я пішов з дуже сильним враженням, що Путін майже остаточно вирішив йти на війну», - пригадав директор ЦРУ.

Помічник міністра оборони США з громадських питань Джон Кірбі зауважив, що поїздка Бернса в Москву остаточно переконала всіх у Вашингтоні, що Росія готує дуже серйозне вторгнення. Прес-секретар Ради Національної безпеки США Емілі Горн зауважила, що Путін і Росія весь час відкрито говорили про свої наміри. Але Заходу було часто дуже важко зрозуміти і почути це. Вона нагадала про маніфест Путіна про Україну, в якому російський автократ наполягав, що українці і росіяни - це «один народ».

«Були речі, які справді додали справі переконливості: бюджетні рішення, які були ухвалені, інші форми розвідданих, пов’язані з ситуацією, інформаційна кампанія, яку вони розігрували. Коли складаєш все це разом, починаєш бачити загальну картинку. Потім другою думкою було наступне: «Гаразд, я все ще не розумію, чому він прийняв це рішення?». Воно здавалося таким самогубним», - сказала директор Національної розвідки США Авріл Гейнс.

Директор ЦРУ Білл Бернс вважає, що Путін вирішив почати війну через власну одержимість ідеєю взяти Україну під контроль.

«Він переконав себе, що стратегічне вікно можливостей для контролю над Україною зачиняється», - пояснив Бернс.

Україна швидко рухалася в бік Заходу і НАТО, подалі від Росії. А українська армія ставала дедалі сильнішою.

«Він був переконаний, що без контролю над Україною і її рішеннями Росія не зможе стати великою державою з власною сферою впливу. І він переконаний, що це критично важливо. І сам він не зможе стали великим російським лідером, якщо не досягне цього», - додав директор ЦРУ.

Він додав, що Путін вважав зиму 2021-2022 років сприятливою для початку вторгнення, «саме це він і сказав, коли я говорив з ним».

«Під час польоту назад я зателефонував президенту Володимиру Зеленському, щоб описати розмову. Він дуже уважно вислухав. Гадаю, це йому відкрило очі», - пригадав Бернс.

Директори ЦРУ і Національної розвідки США також пояснили Poltico, що минулої зими Путін зауважив, що канцлер Ангела Меркель завершила свою політичну кар’єру. Президент Франції Еммануель Макрон був надто зайнятий виборами. Увага європейців була зосереджена на іншому. Також Путін розумів, що під час холодної зими ціни на енергоносії будуть високими. А отже Європі буде важко об’єднатися в коаліцію, здатну запроваджувати серйозні санкції. Тож російський автократ дуже скептично ставився щодо можливої відповіді Заходу на російське вторгнення в Україну.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі