Запасів ракет для ППО може не вистачити до весни — аналітик

Поділитися
Запасів ракет для ППО може не вистачити до весни — аналітик Солдати Бундесверу працюють на крані між причепами з пусковими установками для керованих ракет системи ППО Patriot, Мячин, Польща / 3 квітня 2023 року © Getty Images
Поки ситуація краща, ніж кілька тижнів тому.

Ситуація із поставками ракет для української протиповітряної оборони покращилася після нової партії боєприпасів від партнерів, однак запасів може не вистачити для стабільного захисту до кінця зими. Наразі Україна шукає альтернативні способи перехоплення ворожих цілей, щоб зменшити використання дорогих снарядів. Водночас очікується надходження ракет PAC-3, які здатні збивати балістику.

Про стан ППО в етері "Українського радіо" розповів директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло. Він зазначив, що наразі Україна має певний запас ракет, зокрема для зенітних ракетних комплексів "Бук", однак його не можна вважати великим.

"Ми отримали певну партію допомоги, але крива логістики дуже коливається. Часто на неї впливають сторонні фактори, зокрема, і міжнародні перемовини, коли партнери затримують допомогу, аби передати її під якусь певну зустріч", — уточнив аналітик.

Водночас Сили оборони України вчаться збивати "Шахеди" дешевими способами, зокрема дронами-перехоплювачами, розвивають авіацію, модернізують зенітні системи, а також впроваджують лазерну зброю.

"Чи достатньо в нас ракет? Ні. Чи достатньо нам ракет, щоб протриматися до кінця зими? Питання відкрите. Але ситуація точно краща, ніж декілька тижнів тому", — підсумував Жмайло.

Нагадаємо, представники НАТО стверджують, що постачання ракет для систем Patriot за програмою PURL відбувалося без жодних затримок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі