Законодавці США з обох партій тиснуть на Байдена із закликом надати Україні боєприпаси великої дальності — POLITICO 

Поділитися
Законодавці США з обох партій тиснуть на Байдена із закликом надати Україні боєприпаси великої дальності — POLITICO  © U.S. Army
Сам Байден нещодавно натякнув, що може бути відкритий до відправки ATACMS.

Американські законодавці з обох партій вимагають від адміністрації президента США Джо Байдена передати Україні далекобійне озброєння на тлі очікуваного контрнаступу Києва. Про це повідомляє POLITICO.

Маючи радіус дії близько 300 метрів, що майже в чотири рази перевищує дальність дії наявних в України ракет, армійська тактична ракетна система (ATACMS) була предметом інтенсивних дебатів протягом багатьох місяців. Майже рік тому радник з питань національної безпеки Джейк Салліван побоювався, що відправка ATACMS може призвести до переростання конфлікту в третю світову війну, оскільки Україна може використовувати цю зброю для атак по території РФ. Останнім часом у Пентагоні зростає занепокоєння, що США все одно не мають багато зброї, яку можна було б «приберегти».

Але в останні тижні опозиція адміністрації до відправки озброєнь демонструє ознаки ослаблення. Сам Байден нещодавно дав зрозуміти, що він може бути відкритий до відправки ATACMS. Відповідаючи на запитання, чи може Вашингтон погодитися надати ракети, Байден наприкінці травня сказав, що ця можливість «все ще в грі». Пізніше речник Білого дому заявив, що політика адміністрації не змінилася.

Тепер група членів Палати представників на чолі із законодавцем-демократом Джейсоном Кроу посилює тиск. У листі до Байдена в четвер, 8 червня, десять законодавців-республіканців і демократів закликали президента якнайшвидше дати зелене світло на відправку ATACMS.

«Війна в Україні перетворилася на конфлікт на виснаження. Ми можемо і повинні допомогти вийти з цього глухого кута. Швидко надавши українським силам ці додаткові можливості, ми можемо значно підвищити їхні шанси на перемогу, відновити мир у Європі та забезпечити більш стабільний і процвітаючий світ», - написали законодавці.

Прихильники відправки ракет ATACMS кажуть, що вони стріляють з високомобільних артилерійських ракетних систем, які вже відправлені в Україну і не потребують тривалої підготовки та/або логістичних ланцюжків, і можуть бути відправлені негайно.

У листі також міститься заклик до президента схвалити передачу іншого сучасного озброєння, включаючи винищувачі F-16 американського виробництва та додаткові засоби протиповітряної оборони, такі як ще одна система Patriot. Законодавці також закликають прискорити передачу американських танків M1 Abrams, які, як очікується, прибудуть в Україну до кінця року.

Американські чиновники останнім часом менше стурбовані тим, що відправка більш сучасного озброєння може призвести до ескалації, оскільки Україна неодноразово доводила, що не буде використовувати американську техніку для ударів по російській території, сказав Кроу.

Він визнав, що небажання надсилати ATACMS більше пов'язане з побоюваннями Пентагону, що США мають обмежену кількість ракет на своїх складах. Але контраргумент Кроу полягає в тому, що варто піти на короткостроковий ризик і відправити ATACMS, щоб допомогти Україні виграти війну. За його словами, довгостроковий план Пентагону полягає в тому, щоб у будь-якому випадку перейти від ATACMS до більш досконалих ракет, які перебувають на стадії розробки.  

«Я думаю, що це прийнятний ризик - передати ці ракети з нашого арсеналу і відправити їх в Україну, щоб допомогти Україні вести цю війну, поки ми переходимо до наступного покоління ракет великої дальності», - сказав Кроу.

Сам Київ також робить новий поштовх до отримання ATACMS. Українські військові заявили голові Комітету у закордонних справах Палати представників Майклу Макколу, що їм потрібна зброя для контрнаступу проти російських сил і для того, щоб відрізати Росії доступ до Криму.

«Я щойно отримав інформацію від українських військ, і вони відчайдушно потребують ATACMS», - сказав Маккол в інтерв'ю.

Заохочення успіхів Києва на полі бою також сприятиме підтримці громадської думки в США на користь виділення додаткових коштів на військову допомогу Україні, коли Байден восени звернеться до Конгресу з проханням про додаткове фінансування, зазначив Маккол.

«Те, що станеться в цьому контрнаступі, буде ключовим з точки зору підтримки з боку американського народу. Саме тому я був великим прихильником того, щоб адміністрація надала їм все необхідне, чого вони не отримали», - сказав Маккол.

За його словами, тиск посилюється як з боку демократів, так і з боку республіканців.

Члени Палати представників від Республіканської та Демократичної партій також закликали Байдена в листі минулого місяця надіслати ATACMS в Україну після їхнього візиту до Києва.

Кроу у своєму листі не обмежився лише ATACMS, а зазначив, що надання сучасних винищувачів буде критично важливим для України в довгостроковій перспективі. Байден нещодавно заявив, що США підтримають багатонаціональну програму підготовки українських пілотів на сучасних літаках, включаючи F-16. Але США також повинні будуть схвалити передачу Києву літаків з будь-якої третьої країни — Вашингтон прямо не сказав, що зробить це.

«Здатність контролювати небо і мати перевагу в повітрі над українською територією буде вкрай важливою, і вони, безумовно, не можуть зробити це зі старими винищувачами, які у них є зараз», - сказав Кроу.

У листі законодавці також підтримали рішення Байдена відправити танки Abrams в Україну, але висловили занепокоєння тим, що ця зброя не прибуде на поле бою до початку осені.

Лист Кроу не торкнувся питання касетних боєприпасів, що контрастує з думкою Маккола і невеликої, але зростаючої кількості законодавців, які виступають за передачу цієї зброї Україні.

Касетні боєприпаси є дуже суперечливим класом зброї, який заборонений у понад 120 країнах. Адміністрація Байдена занепокоєна тим, що надання такої зброї підірве підтримку допомоги Україні серед союзників і в Конгресі.

Кроу, колишній армійський рейнджер і ветеран війни в Афганістані, вважає, що довгострокові ризики і витрати переважають негайну вигоду.

Раніше сенатор від Республіканської партії Сполучених Штатів Америки Ліндсі Грем заявив, що вважає важливим якомога швидше відправити Україні далекобійні ракети ATACMS та касетні боєприпаси для звільнення територій від російських окупантів.

На думку Грема, таке озброєння допоможе підвищити ймовірність успіху наших захисників на полі бою, збереже життя українців та сприятиме більш швидкому виведенню військ РФ.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі