Західні спецслужби оцінюють, як довго Україна може протриматися без військової допомоги від США і НАТО — CNN

Поділитися
Західні спецслужби оцінюють, як довго Україна може протриматися без військової допомоги від США і НАТО — CNN © Getty Images
Чиновники Заходу попереджають, що Київ ризикує зазнати поразки за умови відсутності підтримки від США.

Оскільки фінансування допомоги Києву досі не схвалене у Конгресі США, Штати та союзники оцінюють потенційний вплив відсутності американської підтримки на обороноздатність України. Про це повідомляє CNN.

"Немає жодних гарантій успіху з нами, але вони точно зазнають поразки без нас", - сказав високопоставлений американський військовий чиновник.

Найбільше занепокоєння викликає вплив на контрнаступ України на сході і півдні, де українським військовим доводиться докладати багато зусиль, щоб досягти значного прогресу навіть тоді, коли підтримка з боку США все ще надходить.

 "Якщо говорити про звільнення й утримання подальших територій, то важко уявити, як це може бути успішним без подальшої підтримки з боку США”, - сказав один європейський дипломат.

У ширшому сенсі, західні чиновники побоюються, що припинення або подальша затримка підтримки з боку США вплине на допомогу з боку їхніх союзників. 

У п'ятницю, 15 грудня, Україна зазнала ще одного удару, коли Угорщина заблокувала подальшу фінансову підтримку від Європейського Союзу, хоча переговори щодо цього питання, як очікується, відновляться в січні. Ця новина підкреслила масштаб виклику, що стоїть перед Києвом, і багато хто побоюється: якщо США не зможуть продовжувати надавати допомогу, за ними слідуватимуть і європейські країни.

Зараз західні розвідувальні служби оцінюють, як довго Україна може протриматися без допомоги від США і НАТО. Один високопоставлений американський військовий чиновник оцінив цей час у кілька місяців, а за найгіршого сценарію - значні невдачі або навіть поразка до літа. Перемога Росії була б не лише жахливою новиною для України, вона стала б катастрофою для європейської безпеки і серйозним ударом для США.

"Ми не можемо зараз говорити про втому від війни, бо якщо ми це зробимо і здамося, то Путін переможе, і це означатиме катастрофу для кожного з нас. Це означатиме більше конфліктів, більше воєн, більшу нестачу продовольства, всілякі інші, пов'язані з цим, проблеми. Ось чому ми повинні докласти зусиль вже зараз", - сказала прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, відповідаючи на запитання про тривалу затримку американської допомоги.

Українські військові вже нормують використання боєприпасів, повідомили CNN офіційні особи США та України. Тим часом російські окупанти відкривають вогонь у відповідь у п'ять-сім разів більшою кількістю боєприпасів. 

Високопоставлений український військовий чиновник повідомив CNN, що українське командування вважає, що вплив на їхню вогневу міць призвів до додаткових втрат для України.

За оцінками західних чиновників, без додаткової допомоги США в України спочатку закінчаться ракети великої дальності, потім ракети ППО, а згодом артилерійські боєприпаси і ракети малої дальності. Кожна категорія боєприпасів має вирішальне значення для української оборони.

Оцінки того, що ризик поразки України означатиме для Європи, викликають глибокі побоювання серед деяких найближчих європейських союзників Америки.

"Я не думаю, що люди повністю усвідомлюють, що насправді означатиме поразка України. Ми побачимо жахливі речі: етнічні чистки і повне знищення України. Згадайте, що вони зробили в Бучі. Отже, це вже успіх, якщо ми зможемо запобігти цьому. І саме тому ми повинні продовжувати, - сказав один європейський дипломат. 

Україна стала чи не першою закордонною країною, яка на собі відчула наближення американських президентських виборів. Допомога Києву стала заручником численних розбіжностей, підсвічених черговою виборчою кампанією — між республіканцями та адміністрацією Джо Байдена, і в межах самої Республіканської партії, яка зараз переживає особливо гостру кризу ідентичності.  

Законопроект про додаткову допомогу США Україні заблокований у Сенаті з 6 грудня, оскільки республіканці відмовилися схвалити його без реформи в імміграційному законодавстві. 

При цьому, допомога Україні позитивно вплинула не лише на реальний сектор економіки США, а й на зовнішньоторговельний потенціал. Сполучені Штати допомогли запустити глобальне переозброєння демократій, від якого заробляють передусім саме американські компанії. “Чому Сполученим Штатам вигідно допомагати Україні у війні проти Росії” — читайте в статті Дмитра Наталухи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі