Politico: Демократи розлючені спробами прив’язати допомогу Україні до американського кордону

Поділитися
В Демократичній партії визнають, що переговори про це з республіканцями взагалі не повинні були навіть починатися.

Демократи дедалі частіше визнають, що існує одна головна причина, чому не вдається поєднати двопартійні домовленості щодо кордону США з новою допомогою для України. Справа в тому, що більшість членів партії ніколи й не хотіли цих переговорів.

Ключові фракції Палати представників, такі як Прогресивна і Латиноамериканська фракції, більше місяця тому заявили, що виступатимуть проти внесення будь-яких змін до міграційної політики в законопроєкт про зовнішню допомогу. Але лідери Демократичної партії і рядові члени Сенату дали все ж дали представникам обох партій можливість обговорити умови угоди між політичними силами.

«У середу стане абсолютно ясно, що нічого з цього не вийшло, оскільки очікується, що Республіканська партія заблокує запит президента Джо Байдена на зовнішню допомогу, оскільки йому бракує достатньої політики безпеки кордонів», - пише американська редакція Politico.

Оцінюючи наслідки невдалих переговорів щодо поєднання питань кордону з допомогою Україні, багато членів Демократичної партії тепер вважають, що переговори від самого початку були приречені на провал. Вони визнають, що стрімке зростання потоку мігрантів на кордоні вимагає більших зусиль. Втім, більшість у партії не проявляють інтересу до такої розмови про американський кордон, на якій наполягають республіканці або навіть ставляться до неї з презирством.

Лідер сенатської більшості Чак Шумер назвав позицію республіканців щодо кордону «спробою захопити заручників». Голова судового комітету Сенату Дік Дурбін сказав, що склад учасників переговорів означає, що з них "нічого не вийде", а деякі демократи в Палаті представників закликають лідерів Сенату повністю припинити переговори.

«Ці переговори взагалі не потрібно було починати», - сказала очільниця іспаномовної фракції Конгресу Нанетт Барраган.

Від самого початку переговори були асиметричними. Республіканці стверджували, що зміни у прикордонній політиці - це ціна за те, що демократи отримають фінансування для України. Натомість демократи вважають, що таке рівняння вигоди невірне. Тому що самі республіканці теж підтримують продовження допомоги Києву.

Politico пише, що в середу розчарнування таким глухим кутом в Капітолії відкрито проявить себе в Сенаті, оскільки Республіканська партія збирається заблокувати запропонований президентом Джо Байденом пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню на 106 мільярдів доларів. Шумер сподівався, що переговори про американський кордон можуть зрушити ситуацію з мертвої точки, хоча він добре знав, що ця спроба, швидше за все, буде провальною. Втім, не виключено, що обом партіям вдасться все ж домовитися. Демократи в Сенаті не зачиняють ці двері, але продовжують стверджувати, що Республіканська партія повинна рухатися до компромісу, а не продовжувати вимагати жорстких змін у питаннях надання притулку, умовно-дострокового звільнення і утримання під вартою.

«Однак той факт, що демократи обговорюють проблеми, які виникли, публічно - це не добрий знак для цих переговорів», - пише Politico.

Крім того, їхні колеги в Капітолії не впевнені, що поява угоди між партіями не вирішить ще одну проблему Палати представників, якою став спікер Майк Джонсон. Конгресмен Марк Покан сказав, що нижня палата Конгресу «настільки розбита, що навіть обов'язкові законопроекти не проходять».

Більше того, демократам набридло відповідати за діяльність республіканців. Цього тижня сенатори від Республіканської партії фактично дали зрозуміти, що не бачать іншого варіанту, окрім як того, згідно з яким демократи погодяться з їхніми вимогами щодо змін в прикордонній політиці. Це викликало хвилю гніву.

«Ви можете сказати, що я розлючений цією пропозицією, згідно з якою республіканці буквально беруть Європу в заручники і вимагають викуп у вигляді поступок щодо кордону. І ось ви приходите і кажете нам: що ви збираєтеся робити з цим захопленням заручників?» - сказав сенатр-демократ Браян Шатц журналістам.

В Палаті представників фракція прогресивних дає зрозуміти, що не засмучена провалом. Їх влаштовує сам факт голосування щодо запиту Байдена про зовнішню допомогу, навіть якщо це буде провальне голосування. Лідер прогресивної фракції Праміла Джаяпал сказала, що вона радить сенаторам-демократам змусити Республіканську партію «вибирати, чи хочуть вони надати допомогу Україні в цей критичний час. Але не варто піддаватися на захоплення заручників і кидання під автобус іммігрантів».

У вівторок Шумер заявив, що дозволить республіканцям провести голосування щодо поправок про кордон, якщо вони їх внесуть. Але лідери Республіканської партії швидко відкинули цю пропозицію.

«Якщо вони хочуть грошей для України та Ізраїлю, вони не отримають їх, якщо не закриють кордон. Для них збереження відкритого кордону важливіше, ніж безпека Європи чи Близького Сходу. І це мене дивує», - сказав про демократів сенатор Мітт Ромні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі