Загальна мобілізація: які підстави для відмови у бронюванні

Поділитися
Загальна мобілізація: які підстави для відмови у бронюванні © EPA-EFE/24TH MECHANIZED BRIGADE PRESS SERVICE
Відповідь дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі військовозобов’язані можуть отримати бронь від підприємства.

Адвокатка Марина Бекало розповіла про підстави для відмови у бронюванні.

При поданні роботодавцем списків на бронювання працівників, згідно до Постанови КМУ від 5 червня 2024 р. № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану», ним зазначаються такі відомості щодо військовозобов’язаного працівника: ПІБ, податковий номер, строк дії відстрочки; реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі); військово-облікова спеціальність, дата уточнення військово-облікових даних.

Після підписання сформованого списку засобами порталу «Дія» електронним цифровим підписом, він перевіряється Реєстром військовозобов’язаних на предмет наявності особи в зазначеному Реєстрі.

У разі, якщо відомості підтверджуються Реєстром, бронювання та постановка на спеціальний на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично.

Згідно п. 19 Постанови, умовами постановки на спец. облік в автоматичному режимі, є дотримання   військовозобов’язаним таких вимог:

  • перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);
  • вчасно уточнив дані щодо перебування на військовому обліку;
  • не перебуває у розшуку.

«Отже, якщо ваш працівник вчасно уточнив свої дані та  Резерв+ не відображає будь-яких порушень з його боку правил військового обліку, або він не перебуває у розшуку, то відсутність відомостей про проходження ним ВЛК не є підставою для відмови у бронюванні та постановки його на спец. облік в автоматичному режимі», – пояснила адвокатка.

Пункт 20 Постанови містить підстави, коли військовозобов’язаний не підлягає бронюванню (про що керівнику повідомляється засобами Порталу «Дія»), зокрема:

  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про військовозобов’язаного;
  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з державним органом, підприємством, установою.

Тобто, підставами для відмови у бронюванні є відсутність відомостей про працівника в Реєстрі військовозобов'язаних та відсутність відомостей про перебування в трудових відносинах з підприємством, яке його бронює.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі