Загальна мобілізація: які підстави для відмови у бронюванні

Поділитися
Загальна мобілізація: які підстави для відмови у бронюванні © EPA-EFE/24TH MECHANIZED BRIGADE PRESS SERVICE
Відповідь дала юристка.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі військовозобов’язані можуть отримати бронь від підприємства.

Адвокатка Марина Бекало розповіла про підстави для відмови у бронюванні.

При поданні роботодавцем списків на бронювання працівників, згідно до Постанови КМУ від 5 червня 2024 р. № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану», ним зазначаються такі відомості щодо військовозобов’язаного працівника: ПІБ, податковий номер, строк дії відстрочки; реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі); військово-облікова спеціальність, дата уточнення військово-облікових даних.

Після підписання сформованого списку засобами порталу «Дія» електронним цифровим підписом, він перевіряється Реєстром військовозобов’язаних на предмет наявності особи в зазначеному Реєстрі.

У разі, якщо відомості підтверджуються Реєстром, бронювання та постановка на спеціальний на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично.

Згідно п. 19 Постанови, умовами постановки на спец. облік в автоматичному режимі, є дотримання   військовозобов’язаним таких вимог:

  • перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);
  • вчасно уточнив дані щодо перебування на військовому обліку;
  • не перебуває у розшуку.

«Отже, якщо ваш працівник вчасно уточнив свої дані та  Резерв+ не відображає будь-яких порушень з його боку правил військового обліку, або він не перебуває у розшуку, то відсутність відомостей про проходження ним ВЛК не є підставою для відмови у бронюванні та постановки його на спец. облік в автоматичному режимі», – пояснила адвокатка.

Пункт 20 Постанови містить підстави, коли військовозобов’язаний не підлягає бронюванню (про що керівнику повідомляється засобами Порталу «Дія»), зокрема:

  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про військовозобов’язаного;
  • відсутності в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей про перебування військовозобов’язаного у трудових відносинах з державним органом, підприємством, установою.

Тобто, підставами для відмови у бронюванні є відсутність відомостей про працівника в Реєстрі військовозобов'язаних та відсутність відомостей про перебування в трудових відносинах з підприємством, яке його бронює.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі