В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі особу мають відстрочку від мобілізації через бронювання.
Адвокатка Марина Бекало розповіла, чи може виїхати за кордон у відрядження заброньований працівник.
Вона зазначила, що виїзд за кордон заброньованих працівників дозволений на підставі п. 2-6 Правил перетину кордону за яким: у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також пункті 2-14 цих Правил.
Отже, оскільки заброньований має право на відстрочку згідно п. 1 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», він має надати в пункті перетину кордону:
- документи, що посвідчують право на відстрочку, військово-обліковий документ (ВОД) з актуалізованими даними та відміткою про надану відстрочку. ВОД можна згенерувати в «Резерв+»;
- витяг про бронювання з «Дії» ( якщо бронювання здійснювалося в електронному порядку), або витяг з наказу (рішення) Мінекономіки про бронювання;
- наказ від підприємства про відрядження (посвідчена копія), із зазначенням країни прямування та датою (строками) відрядження.
Нагадаємо, чи може опікун виїхати за кордон. Деякі категорії військовозобов’язаних мають можуть перетнути кордон у воєнний час.