Загальна мобілізація: як відбувається проходження ВЛК

Поділитися
Загальна мобілізація: як відбувається проходження ВЛК
На неї відправляють і військовозобов’язаних, і військових, що вже служать.

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої повістки отримують чоловіки призовного віку. В першу чергу всі військовозобов’язані проходять військово-лікарську комісію, яка визначає стан придатності людини до військової служби.

Юрист Михайло Лобунько пояснив, який порядок проходження ВЛК.

 Він нагадав, що вона може проводитися у різних випадках – починаючи з етапу мобілізації та завершуючи ВЛК після поранення чи ВЛК для підтвердження групи інвалідності внаслідок захворювання чи поранення, пов’язаного з виконанням бойових завдань.

Який порядок проходження ВЛК

Військовозобов’язаних направляє на ВЛК військовий комісар. Коли йдеться про направлення на ВЛК пораненого військового або того, хто отримав хворобу під час служби, це належить до повноважень командира.

Перед оглядом військовозобов’язаних має бути проведений ряд обстежень (флюорографія грудної клітки, загальний аналіз крові, визначення групи та резус-незалежності, ЕКГ, дослідження сечі). Коли йдеться про осіб, старших 40 років, для них передбачені деякі додаткові обстеження. Окрім того, чинне законодавство визначає перелік лікарів, у яких мають обстежитися військовозобов’язані.

Окремої уваги заслуговує документ, який приймає ВЛК. Він називається постановою. Така постанова може включати в себе:

  • діагноз, який встановлено особі за результатами обстеження;
  • рішення стосовно ступеня придатності або непридатності до служби;
  • висновок стосовно наявності причинно-наслідкового зв’язку хвороб та травм (каліцтва, контузій або поранень).

У воєнний час діє норма законодавства, згідно з якою свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК має складатися у двох примірниках.

Основні труднощі з проходженням ВЛК

Військовозобов’язані та військовослужбовці стикаються з багатьма проблемами, пов’язаними з проходженням ВЛК. Існує певна категорія клієнтських запитів, котрі є найбільш поширеними.

До них належать:

  • Проблеми з визнанням реального стану здоров’я під час мобілізації. Наприклад, людина має діагноз, який робить її непридатною до служби у війську, а висновок містить тезу про те, що вона обмежено придатна. Або ж – людину, яка є придатною з обмеженнями, визнають повністю придатною, що може позначитися на призначенні служити на посаді чи в місцевості, де мобілізований має протипоказання це робити.
  • Некоректний висновок ВЛК після поранення чи хвороби, пов’язаних з виконанням бойових завдань. Приміром, бійця визначають придатним до служби в той час, коли він ще не достатньо відновився після поранення.
  • Проблеми під час повторної ВЛК на підтвердження групи інвалідності. Наприклад, ВЛК визначає, що боєць, який мав ІІ групу інвалідності, тепер матиме ІІІ групу в той час, коли жодних реальних покращень його стану здоров’я не відбулося.

Рішення військово-лікарської комісії можна оскаржити. Нагадаємо, існують два варіанти оскарження постанов ВЛК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі