Загальна мобілізація: як діяти, якщо повістку поклали в поштову скриньку

Поділитися
Загальна мобілізація: як діяти, якщо повістку поклали в поштову скриньку © Віктор Назаров/Telegram
Пояснення дав юрист.

Зараз в Україні триває загальна мобілізація, через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час повістки отримують чоловіки призовного віку.

Юрист Ілля Шипко пояснив, як діяти, якщо особа знайшла повістку у поштовій скриньці.

Він нагадав, що повістка може бути вручена в громадських місцях, на робочому місці, за місцем проживання, на блокпостах тощо. Вона повинна містити особисті дані військовозобов’язаного та бути підготовленою лише представниками ТЦК та СП і відповідно ними врученою (або представниками СБУ та підрозділами Служби зовнішньої розвідки).

«Відповідно жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачено, що повістка вважається врученою належним чином, якщо без будь-якого повідомлення військовозобов’язаної особи, вона вкладена в поштову скриньку», – зазначив він.

Чому таке вручення повісток є незаконним та порушує права особи, він пояснив на прикладі конкретної справи.

Клієнту до поштової скриньки була вкладена повістка із зазначенням дати коли необхідно з’явитись та попередженням, що у разі неявки особа буде подана в розшук. Проте, така повістка не може вважатись врученою належним чином та не має ніякої юридичної сили. У клієнта не виникло ніяких зобов’язань після отримання таким чином повістки та необхідності з’явитись до ТЦК. Адже, належним чином повістка не була вручена.

«Варто розуміти, що жодним нормативно правовим актом не передбачено порядок та правильна процедура вручення повісток. Проте очевидно, що особа має розписатись при отриманні повістки особисто і представники ТЦК мають забрати «корінець» з підписом військовозобов’язаного. Якщо підпис особи відсутній, то не можливо довести, що особа отримала повістку і належним чином була повідомлена та ознайомлена з повісткою. Тому повістка, яку без особистого вручення військовозобов’язаному та його підпису, вклали до скриньки, не має юридичної сили та не тягне за собою негативних наслідків за неявку», – пояснив він.

За словами юриста, судова практика в таких випадках також зазначає, що такі повістки не вважаються врученими належним чином. Згідно з Постановою Верховного Суду від 14.12.2021 року у справі №761/8429/16-r та від 28.01.2020 року у справі №759/5435/16-r «належно врученою є повістка, яка вручена особисто військовозобов’язаному і він поставив свій підпис про отримання».

Нагадаємо, чим обумовлена робота спільних груп працівників ТЦК та поліції з вручення повісток у громадських місцях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі