Загальна мобілізація: де можуть служити обмежено придатні

Поділитися
Загальна мобілізація: де можуть служити обмежено придатні
Зараз призвати можуть чоловіків віком від 18 до 60 років.  

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої чоловіки призовного віку можуть отримати повістки і вступити до лав ЗСУ. В першу чергу вони проходять військово-лікарську комісію (ВЛК), яка визначає ступінь їх придатності до служби.

Одне з можливих рішень ВЛК — визнання військового або військовозобов'язаного обмежено придатним. Такий висновок передбачає певні обмеження під час проходження служби,  пояснили фахівці «Юридичної сотні». Зокрема, обмежено придатні не можуть служити в:

  • високомобільних десантних військах;
  • плавскладі;
  • морській піхоті;
  • спецспорудах.

Проте можуть служити в:

  • частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових комісаріатах;
  • установах, організаціях, навчальних закладах.

ВЛК визначає рівень придатності особи згідно з:

  • розкладом хвороб, станів та фізичних вад;
  • поясненнями щодо застосування цього розкладу;
  • таблицею додаткових вимог до стану здоров’я.

Знаючи свої діагнози, орієнтовно можна визначити ступінь придатності. За певними статтями розклад хвороб передбачає формулювання «обмежена придатність чи придатність визначається індивідуально», тому у воєнний час ВЛК ухвалює постанову «придатний до військової служби» майже у всіх таких випадках.

При визнанні обмежено придатним неможливо отримати відстрочку від служби або звільнитись. Але можливо змінити місце служби за станом здоров’я. Для цього необхідно:

  • отримати відношення з місця бажаного проходження військової служби;
  • написати рапорт на переведення, долучивши до нього відношення та завірену копію довідки про обмежену придатність до військової служби.

Підставою для такого переведення є пункт 82 Указу Президента України «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України». Перевестись можна на рівнозначну або нижчу посаду.

Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання. Якщо особа не згодна з висновком, рішення ВЛК можна оскаржити за допомогою комісії вищого рівня або суду. Для оскарження потрібно подати позов до суду або скаргу до ВЛК вищого рівня, додавши довідку ВЛК та інші медичні документи за наявності. Спочатку краще звернутися до ВЛК вищого рівня, щоб потім мати можливість оскаржити до суду. Оскарження постанови ВЛК не зупиняє її дію.

Деякі військовозобов'язані мають право на відстрочку від призову. Нагадаємо, як студенту підтвердити право на відстрочку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі