Загальна мобілізація: чи можуть відправити обмежено придатного в бойову бригаду

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть відправити обмежено придатного в бойову бригаду © EPA-EFE/OLEG PETRASYUK
Ступінь придатності визначає ВЛК.

В Україні триває загальна мобілізація через повномасштабне вторгнення Росії. В цей час військовозобов’язані отримують повістки і обов’язково проходять ВЛК, яка визначає їх придатність до служби.

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, що робити, якщо обмежено придатного відправили у бойову бригаду.

Він зазначив, згідно з наказом Міністерства оборони України №402, обмежено придатні особи можуть нести службу в частинах чи підрозділах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Чіткої заборони відправляти на службу на передову обмежено придатних немає. Таких військових можуть переводити у ті частини, які виконують завдання на фронті, або у безпосередній близькості до нього. Однак це можуть зробити законно лише за дотриманням наступних вимог:

  • військовий з обмеженою придатністю не направлений на службу в морську піхоту чи десантно-штурмові війська;
  • у постанові ВЛК чітко зазначено, які види служби протипоказані обмежено придатному військовослужбовцю з урахуванням стану його здоров’я;
  • посада і вид служби пов’язані з діяльністю саме забезпечення військової частини, тобто обмежено придатна до служби людина не обіймає посаду стрільця чи гранатометника.

Якщо ці вимоги не виконані, а військового відправляють на передову, чи вже це зробили, ця людина може подати письмовий рапорт на ім’я командира частини та просити перевести на посаду, яка відповідає стану його здоров’я.

Якщо на рапорт командування не реагує, тоді вступає в дію положення Розділу V Дисциплінарного статуту ЗСУ. У такому разі особа може скаржитися на дії командування. Заява чи скарга з інших питань службової діяльності подається безпосередньому командирові (начальникові) тієї особи, дії якої він оскаржує, а в разі, якщо особи, які подають скаргу, не знають, з чиєї вини порушені їх права, заява чи скарга подається в порядку підпорядкованості. У такому самому порядку подаються пропозиції.

Корисні контакти на такий випадок:

  • Гаряча лінія Міністерства оборони України: 0 800 500 442;
  • Гаряча лінія Командування медичних сил: (044) 522 83 58;
  • Гаряча лінія Сил територіальної оборони: 0 800 507 028;
  • Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я України: 0 800 60 20 19;
  • Гаряча лінія Міністерства у справах ветеранів України: з питань встановлення статусів та соціального захисту +38 (063) 227-14-27; з питань психологічної допомоги, оздоровлення, освіти +38 (063) 035-54-68;
  • Гаряча лінія Уряду України:1545 — загальна урядова «гаряча лінія».

Нагадаємо, що означає індивідуальний підхід у визначенні ступеня придатності до військової служби. У ЗСУ є різні роди військ, сил, є різні військово-облікові спеціальності, різні завдання, різний рівень навантаження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі