Мобілізація в Україні: що змінилося у визначенні ступеня придатності до військової служби

Поділитися
Мобілізація в Україні: що змінилося у визначенні ступеня придатності до військової служби
Роз'яснення дав експерт.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військове вторгнення РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Представник Командування Медичних сил ЗСУ підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко розповів виданню Армія.Inform, що означає індивідуального підходу у визначенні ступеня придатності до військової служби.

Він зазначив, що у ЗСУ є різні роди військ, сил, є різні військово-облікові спеціальності, різні завдання, різний рівень навантаження.

«Тому індивідуальний підхід у визначенні ступеня придатності до військової служби — це прийняття індивідуального рішення щодо кожного військовослужбовця, який має певні проблеми зі здоров’ям, визначення конкретно до кожного клінічного випадку кожної людини ступеня придатності до проходження військової служби», – сказав він.

Мірошниченко наголосив, що військово-лікарські комісії (ВЛК) ухвалюють рішення індивідуально — придатний, обмежено придатний, непридатний.

Він додав, що якщо людина має певну хворобу, яка не дозволяє за станом здоров’я виконувати обов’язки військової служби, то таку людину не можуть мобілізувати до війська.

«Інший випадок, якщо є захворювання, які перебувають в довготривалій ремісії (3–5 років), це підтверджується лабораторним дослідженням, стан здоров’я військовослужбовця нормальний, і він може виконувати обов’язки, то буде застосований індивідуальний підхід і ухвалене індивідуальне рішення – придатний чи непридатний», – роз’яснив експерт.

Мірошниченко додав, що приймається постанова про придатність за певною обліково-військовою спеціальністю. Це потрібно для того, щоб дати командирам більше можливостей та розуміння на яку посаду доцільніше призначити людину, враховуючи її поточний стан здоровʼя.

Раніше адвокат Тарас Никифорчук розповів, як оскаржити висновок військово-лікарської комісії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі