Загальна мобілізація: чи можуть призвати студента, що навчається в іноземному виші

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть призвати студента, що навчається в іноземному виші © freepik/freepik
Деякі військовозобов’язані мають право на відстрочку.

Зараз в Україні триває загальна мобілізація, яка була оголошена через повномасштабне вторгнення РФ. Деякі чоловіки призовного віку мають право на відстрочку від призова. Адвокат Богдан Пересада пояснив, чи можуть мобілізувати студента, який навчається в іноземному виші.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову під час мобілізації не підлягають у тому числі:

«здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».

Таким чином, студенти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, не підлягають призову по мобілізації. За словами адвоката, у зазначеній статті нічого не згадується про країну навчання чи інші обмеження.

Для підтвердження навчання за кордоном необхідно мати будь-які документи, що підтверджують зарахування або навчання за кордоном (за відповідною освітою) за денною або дуальною формою здобуття освіти, наприклад:

  • студентський квиток;
  • студентська віза;
  • довідка із навчального закладу;
  • ще це може бути виклик на навчання (додатково до перших двох) або документ, що підтверджує право на тимчасове проживання в країні у зв’язку з навчанням (у деяких країнах видається);
  • контракт (договір) на навчання та проплати по ньому.

«Конкретний перелік таких документів ніде не закріплено. В цілому, чим більше документів щодо навчання будете мати – тим краще. Вищенаведені документи (на підтвердження навчання) повинні бути апостильовані у країні навчання, відповідно завірені оригінали мають бути передані в Україну, після цього переведені на українську з нотаріальним посвідченням цього перекладу», – пояснив він.

Конкретні вимоги до документів ніде не встановлені та не закріплені, однак апостиль є формою легалізації документу. Військкомат може як прийняти так і не прийняти документ без апостилю. У будь-якому випадку має бути нотаріальний переклад документу.

Зараз чоловіки призовного віку отримують повістки. Нагадаємо, хто та де може вручати повістки військовозобов’язаним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі