Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка з проблемами с зором

Поділитися
Для встановлення придатності треба пройти військово-лікарську комісію.

В Україні діє загальна мобілізація, під час якою чоловіки призовного віку отримують повістки і можуть вступити до лав ЗСУ, якщо військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає їх придатними.

Юрист Костянтин Грітчин пояснив, чи можуть мобілізувати військовозобов’язаного, що має поганий зір.

Він зазначив, що проблеми з зором вказані в статті 31 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби. Це розлади зору та сліпота Н53-Н54 (амбліопія, диплопія, сліпота та знижений зір одного, обох очей, порушення кольоровідчуття тощо).

В залежності від тяжкості захворювання, статті Розкладу хвороб поділяється на 4 підгрупи:

  • "а" : непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • "б" : непридатність або обмежена придатність встановлюється індивідуально;
  • "в" : придатність або обмежена придатність встановлюється індивідуально;
  • "г" : придатні до служби.

Тож стаття 31 складається з:

  •  31-а  – гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче;
  • 31-б – гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,4 і вище або гострота зору одного ока 0,3 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1;
  • 31-в  – гострота зору одного ока 0,4 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1;
  • 31-г – дихромазія, аномальна трихромазія будь-якого типу.

Для придатності до військової служби гострота зору для далі з корекцією повинна бути не нижче 0,5 на одне око і 0,1 на друге око або не нижче 0,4 на обох очах. У сумнівних випадках гострота зору визначається за допомогою контрольних методів досліджень. Особи, які користуються контактними лінзами, повинні мати окуляри, гострота зору в яких дає змогу забезпечити виконання службових обов'язків.

Під час корекції звичайними сферичними лінзами, а також у разі некоригованої анізометропії в оглянутих враховується гострота зору з практично стерпною корекцією, тобто з різницею в силі лінз для обох очей не більше 2,0 дптр. Корекція астигматизму будь-якого виду повинна бути повністю проведена циліндричними або комбінованими лінзами.

Під час діагностики видів і ступенів зниження кольорового зору слід керуватися методичними вказівками до поліхроматичних таблиць або аномалоскопів. Таким чином з урахуванням вищенаведеного, гострота зору кожного ока оцінюється з корекцією – тобто з окулярами чи контактними лінзами. Також враховується, наскільки сильна корекція потрібна і чи  є різниця між очима.

Нагадаємо, як підтвердити діагноз під час проходження ВЛК.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі