Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка, що доглядає за хворим родичем

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка, що доглядає за хворим родичем © freepik.com
Деякі категорії громадян не підлягають мобілізації.  

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні оголошено воєнний стан і загальну мобілізацію.  В цей час повістки отримують чоловіки призовного віку, які можуть вступити до лав ЗСУ. За законом, деякі категорії громадян не підлягають мобілізацію.

Юрист Дмитро Дончак пояснив, що військовозобов’язані, які доглядають за хворими родичами, не можуть бути мобілізовані.

У відповідності до Закону України "Про соціальні послуги", фізичні особи можуть надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг отримувачам соціальних послуг з числа членів своєї сім’ї, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права і обов’язки та є:

  • особами з інвалідністю I групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онко гематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежні), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Як оформити догляд за хворим родичем

Для цього треба подати заяву про встановлення догляду і про отримання компенсації в орган опіки та піклування.

У відповідності до Постанови КМУ № 859 від 23.09.2020 року "Про затвердження порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі", для призначення компенсації фізична особа, яка надає соціальні послуги, подає до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради такі документи:

  •  заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
  • заява про надання компенсації;
  • заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї заявника;
  • копія акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень;
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

За результатом розгляду документів приймається рішення про призначення заявника постійним доглядачем за родичем, та дозвіл на отримання щомісячної компенсації від держави.

При цьому в задоволенні заяви можуть відмовити, якщо з хворою людиною проживають інші особи які, можуть здійснювати постійний догляд (повнолітні працездатні родичі або співмешканці).

Нагадаємо, чи може військовозобов’язаний отримати відстрочку через пошкодження зв’язок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі