В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. У цей час усі чоловіки призовного віку отримують повістки. Законом передбачені певні категорії громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації.
Адвокатка Марина Бекало розповіла, чи може отримати відстрочку від мобілізації усиновитель малолітньої дитини.
Вона запевнила, що така особа має право на відстрочку незалежно від наявності у неї військової підготовки та звання.
Згідно до абз. 9 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
Для цього треба надати заяву з проханням надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абз. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як усиновителю малолітньої дитини. Також можна додати прохання надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на весь час дії воєнного стану до його офіційного закінчення. До заяви слід додати копію рішення суду, копію свідоцтва про народження дитини і копію свідоцтва про шлюб.
Рішення суду краще повторно запросити в суді з відміткою про набрання законної сили. Інші документи бажано посвідчити нотаріально, не заважаючи на те що профільним законодавством такого не передбачено, деякі ТЦК СП (військкомати) приймають прості копії, деякі посвідчені нотаріально.
Заяву слід заповнити із зазначенням всіх реквізитів та роздрукувати у двох екземплярах. При поданні заяви з документами обов'язково треба наполягти, щоб на ній поставили відмітку про прийняття.
Надалі все залежить від роботи комісії військкомату з надання відстрочки, вона може засідати один раз на тиждень, а може і раз на місяць.
В результаті надання відстрочки мають поставити штамп в військовому квитку про надану відстрочку та/або видати довідку про надану відстрочку. Тут теж по-різному, адже профільним законодавством не передбачено жодного порядку або алгоритму надання відстрочки.
Нагадаємо, чи можуть мобілізувати директора школи.