Воєнний стан: чи можуть мобілізувати директора школи

Поділитися
Воєнний стан: чи можуть мобілізувати директора школи © Окрема мотопіхотна Маріупольська бригада/facebook
Деякі громадяни не підлягають мобілізації.

В Україні оголошена  загальна мобілізація та воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії. Законом передбачені певні категорії громадян, які не підлягають мобілізацію.

Юристка Галина Токмач пояснила, чи можуть мобілізувати директора школи.

За її словами, директор школи не підлягає мобілізації відповідно до абз.3 ч.3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" , згідно з якою призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Згідно Закону України "Про повну загальну середню освіту" перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України. У переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. зазначені такі посади як: директор, завідувач, завідувач філією, заступник завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, начальник вищого навчального закладу I та II рівня акредитації, професійно-технічного навчального закладу, загальноосвітнього навчального закладу.

Тобто, директор школи є педагогічним працівником закладу загальної середньої освіти, працює за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки (а точніше на повну ставку), а тому не підлягає мобілізації/має право на відстрочку відповідно до абз.3 ч.3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"​.

У разі вручення повістки потрібно буде подати письмову заяву на відстрочку та завірену копію рішення місцевої ради/наказу начальника відділу освіти про призначення на посаду директору. На практиці такі рішення завіряє загальний відділ/секретар.

Заяву на відстрочку потрібно ​роздрукувати в двох примірниках, щоб на вашому проставили дату отримання та реєстраційний індекс. У разі відмови прийняти та зареєструвати заяву можете посилатися на статтю 7 Закон України "Про звернення громадян". Згідно з нею звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

Нагадаємо, в Україні змінили порядок бронювання працівників підприємств та держслужбовців.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі