Загальна мобілізація: чи можна відмовитись від частково заповненої повістки

Поділитися
Загальна мобілізація: чи можна відмовитись від частково заповненої повістки © Віктор Назаров/Telegram
Пояснення дав представник ТЦК.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 років можуть отримати повістки та вступити до лав ЗСУ. Існує багато чуток стосовно процесу їх вручення.

Речник Полтавського територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Роман Істомін в інтерв’ю Telegram розповів, чи можна відмовитися від частково заповненої повістки.

За його словами, так діяти не можна. Зразок повістки містить інформацію, але ніде не сказано, що його весь потрібно заповнювати від руки на місці чи весь він має бути надрукований.

За його словами, для пришвидшення процедури частина даних може бути вписана до бланка повістки заздалегідь. Наприклад, назву ТЦК та СП чи його відділу, від якого ведеться оповіщення, та куди викликається громадянин для уточнення військово-облікових даних можуть друкувати разом з самим бланком.

Те ж стосується посади, військового звання та прізвища начальника ТЦК. Також логічно вписати номер і дату розпорядження начальника ТЦК, згідно з яким здійснюється оповіщення, у приміщенні ТЦК та СП. Повістка вручається уповноваженою особою, яка призначається наказом начальника ТЦК. Він підкреслив, що сам начальник не ходить з печаткою в кишені, щоб вручити комусь повістку.

«Уявіть ситуацію. На блокпосту зупиняють машину, перевіряють документи та з’ясовується, що громадянин мешкає в Полтавській області, але на військовий облік за новим місцем проживання не став, тобто в ТЦК та СП нема про нього жодної інформації. Звісно, завчасно виписати йому повістку не було змоги, і її йому виписують на місці зупинки, щоб він прибув до ТЦК та СП і став на військовий облік. При цьому всі дані до неї вносять від руки в присутності громадянина. І вся черга машин чекає завершення цього процесу. А потім ще треба викликати начальника ТЦК, який приїде і поставить свій підпис і печатку? Так це уявляється?», – пояснив він.

Часто повістки вручають на вулицях, за місцем проживання або роботи. Іноді повістки залишають в зачинених дверях квартири. Нагадаємо, як діяти військовозобов’язаному в такому випадку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі