Загальна мобілізація: адвокат розібрав сім найпоширеніших міфів

Поділитися
Загальна мобілізація: адвокат розібрав сім найпоширеніших міфів © Getty Images
Більшість стосується відстрочки від призову.

В Україні триває загальна мобілізація і воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії. Зараз існує багато міфів стосовно мобілізації, а особливо – відстрочки від призову. Адвокат Роман Сімутін у своєму Telegram-каналі розповів про найпоширеніші з них.

Міф №1. Мобілізації не підлягає розлучений чоловік, якщо неповнолітня дитина проживає з ним

Ще пів року тому ТЦК вважало це підставою для умовного надання статусу чоловіка, який самостійно виховує дитину віком до 18 років. Зараз ТЦК вимагають, зокрема рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або встановлення факту самостійного виховання дитини.

Міф №2. Повістку можуть вручити батьку чи матері військовозобов'язаного

Повістка вважається належним чином врученою безпосередньо особі, особисто або шляхом вручення рекомендованого листа. Спосіб вручення повісток через родичів не є законним.

Міф №3. Розлучений біологічний батько трьох неповнолітніх дітей не підлягає мобілізації

Щодо відстрочки за цією підставою є чітка вимога закону: «На утриманні яких перебуває троє або більше дітей». Ключове слово – утримання. Якщо ви не сплачуєте або у вас є заборгованість зі сплати аліментів – ви підлягаєте мобілізації. А відстрочку матиме чоловік, що одружився з колишньою дружиною військовозобов’язаного.

Міф №4. ТЦК створений незаконно

«Чесно, навіть коментувати не хочу. Але якщо у когось є бажання спробувати обрати таку форму захисту – удачі», – зазначив юрист.  Він вважає, що з таким твердженням можна потрапити за ґрати.

Міф №5. Група інвалідності означає, що особа непридатна

За словами юриста, МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) та ВЛК (військово-лікарська комісія) мають різні критерії оцінки придатності. МСЕК може встановити другу групу інвалідності, а ВЛК – визнати придатним.

«Тут варто пам’ятати: незалежно від групи інвалідності, ви можете проходити службу виключно у добровільному порядку, навіть якщо ВЛК визнала вас придатним», – зазначив юрист.

Міф №6. Особі, що має право на відстрочку, не можуть вручити повістку

Можуть, але для того, щоб не притягли до відповідальності, особа повинна повідомити про наявні підстави для відстрочки від мобілізації.

Міф №7. Не можуть мобілізувати в той час, коли підприємство оформлює бронь

За словами юриста, мобілізувати в цей період можуть і таких випадків безліч. Обов’язково варто дочекатися офіційного підтвердження бронювання.

Особи призовного віку мають постійно з собою носити документи. Нагадаємо, які документи повинен мати військовозобов'язаний.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі