З наближенням затяжної війни з Росією на американську підтримку більше не можна покладатися – The Economist

Поділитися
З наближенням затяжної війни з Росією на американську підтримку більше не можна покладатися – The Economist © EPA / Hannibal Hanschke
Європа має посилити підтримку України, вважають аналітики видання

Аналітики журналу The Economist, які назвали війну в Україні однією з тем, що визначатиме майбутнє світу у наступному році, вважають, що Європа має посилити підтримку України. Приводом для цього вони називають те, що «на американську підтримку більше не можна покладатися». 

«Здається очевидним, що, якщо не станеться дива в останню хвилину, контрнаступ України, який колись був джерелом такого оптимізму не лише в Києві, а й на Заході, провалився у 2023 році – і дуже сильно. Після п'яти місяців кривавих і дорогих зусиль результати на початок листопада були мінімальними. Не було взято жодного великого міста, і лише близько 400 кв. км території було звільнено, що становить менше 0,1% від загальної площі України. Росія все ще окупує близько 18% території України», – пише європейський редактор видання Крістофер Локвуд.

Він попереджає, що необхідно бути готовими до довгої війни на виснаження, до якої Росія, на його думку, «безумовно готова». 

«Стратегія Владіміра Путіна полягає в тому, щоб дочекатися, коли Захід втомиться від того, що дедалі більше нагадує безстрокові зобов'язання. Тривала війна грає йому на руку. Жорстокий диктатор, який поступово придушує інакомислення, не надто переймається громадською думкою. У будь-якому разі, росіяни не демонструють жодних ознак того, що вони виступають проти війни, незважаючи на великі втрати, частково тому, що висока ціна на нафту притупила наслідки західних санкцій. Росія буде вперто воювати далі. Але в Європі, і перш за все в Америці, нависає небезпека того, що виборці і політики втомляться від цього тягаря», – пише Локвуд.

Він вважає, що ані Україна, ані Росія не зацікавлені в мирі, який залишить ситуацію на місцях такою, якою вона є зараз. Для України дозволити Росії утримувати захоплену нею територію є неприйнятним, але й для Росії вторгнення все ще виглядає як провал – вона досі не контролює повністю  жодну з чотирьох областей, які вона «включила до складу своїх територій» у вересні 2022 року. 

«Не варто очікувати, що обидві сторони намагатимуться врегулювати конфлікт у 2024 році. Ця нова реальність вимагає нової політики, насамперед від європейських лідерів, які мають зрозуміти, що завдання підтримки України швидко переходить до них. Хоча Америка починала як основний постачальник зброї в Україну, Європа збільшила свою підтримку у 2023 році і до 31 липня обігнала Америку як найбільший сукупний постачальник військової допомоги Україні. Однак вона зробила це, вичерпавши власні запаси танків, боєприпасів і ракет. Без подальших великих інвестицій в оборонні закупівлі Європа не зможе підтримувати такий темп. І хоча підрядники можуть нарощувати виробництво на існуючих потужностях, цього буде недостатньо. Щоб змусити їх інвестувати в нові об'єкти, їм потрібні великі багаторічні зобов'язання з боку урядів», – пише The Economist.

На думку Локвуда, на Америку більше не можна покладатися як на лідера в цій боротьбі. Новий спікер Палати представників Майк Джонсон розпочав свою каденцію з того, що заблокував спробу президента Джо Байдена отримати дозвіл на новий пакет військової підтримки України у розмірі 61 млрд доларів. При тому, що Джонсон заявляв про неприпустимість перемоги Путіна. 

Колишній президент Дональд Трамп є ще більшою загадкою – він часто суперечив сам собі щодо України, як і щодо багатьох інших питань. Байден, який досі підтримував Україну, може виявити, що політика боротьби з республіканцями щодо України є надто складною з наближенням виборів у листопаді. 

«Тож Європа, подобається їй це чи ні, має активізуватися і взяти на себе більшу відповідальність за підтримку України. Це означає надання більшої кількості грошей у вигляді прямої фінансової допомоги, а також набагато більші інвестиції у військове спорядження, щоб Європа могла озброїти Україну, не залишаючи себе беззахисною. Вона також може допомогти, прискоривши інтеграцію України з ЄС», – пише Локвуд. 

На його переконання, на саміті в грудні 2023 року лідери ЄС мають дати зелене світло початку детальних переговорів щодо вступу України до Євросоюзу, водночас давши зрозуміти, що вони не затягнуться на роки. 

«Будучи пов'язаною з величезною європейською економікою, Україна має набагато більше шансів вистояти у протистоянні з Росією – і пережити Путіна», – резюмує Локвуд.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний вважає, що російсько-українська війна стає «позиційною», що «буде вигідно Росії, дозволяючи їй відновити свою військову міць, що в кінцевому підсумку загрожуватиме українським Збройним силам і самій державі». Він зазначив, що ЗСУ потрібні ключові військові можливості і технології, щоб вийти з «позиційної» війни, найважливішим компонентом чого генерал вважає Повітряні сили.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі