WSJ: Прорив лінії оборони Росії - це лише перший крок для України

Поділитися
WSJ: Прорив лінії оборони Росії - це лише перший крок для України © t.me/azov_media
Відправити українські війська в пролом, щоб розширити успіх, може виявитися ще важчим завданням.

Українські війська борються за прорив російських укріплень на півдні країни, але навіть успіх у цьому завданні буде лише початком. Для того, щоб досягти реальних успіхів, українським військам необхідно перетворити прорив в перелом.

З червня українські солдати намагаються подолати мінні поля, траншеї та лінії загороджень, на побудову яких російські війська витратили місяці. Протягом останніх тижнів українські підрозділи досягли прогресу, прорвавшись через те, що Росія називає своєю передовою зоною безпеки в селищі Роботине, і просунулися до добре укріпленого сусіднього населеного пункту Вербове, - пише Wall Street Journal.

Цей прогрес викликав обнадійливі коментарі з боку американських та європейських чиновників, деякі з яких раніше критикували Київ за недостатньо агресивні дії. Але навіть ті, хто підтримує Україну, залишаються тверезими щодо завдань, які стоять перед її військами.

Росія не лише побудувала грізну оборону, її війська продовжують її зміцнювати. Москва також перекинула додаткові війська в регіон, повідомляють українські чиновники і OSINT-аналітики.

Українські війська, що діють невеликими підрозділами, щоб уникнути виявлення російською розвідкою, зараз працюють над тим, щоб прорвати російські лінії і відкрити шляхи для важкої техніки. Передові війська Києва хочуть створити те, що військові стратеги називають виступом, що проникає в тил російської оборони.

«Якщо Україні вдасться виконати надзвичайно складне завдання прориву російських ліній, їй потрібно буде утримати і розширювати будь-яку прогалину, щоб бронетанкові і механізовані війська могли прорватися і спробувати захопити російські лінії. Московські війська борються, щоб не допустити цього», - пише Wall Street Journal.

«Прорив може провести підрозділи через оборонні лінії, але перед тим доведеться провести ще більше боїв. Найчастіше це не спрацьовує, якщо противник біль-менш компетентний і має підрозділи та матеріально-технічне забезпечення для підтримки контратак», - сказав Марк Кіммітт, бригадний генерал Армії США у відставці.

За словами командира взводу 47-ї української бригади, що діє на східних околицях міста, російські війська розпочали локальні контратаки, щоб завадити українському успіху за межами Роботиного. Російські війська запекло захищали заміновану дорогу з Роботиного до Вербового, - розповів він про нещодавній наступ.

«Це було дуже важко. Все вибухало», - сказав український командир.

Якщо військам України вдасться визволити або обійти Вербове, вони, ймовірно, просунуться на південь до чорноморського узбережжя країни, яке знаходиться на відстані понад 80 кілометрів. Якщо ЗСУ зможуть подолати подальші російські лінії оборони, їхній шлях на південь, ймовірно, залежатиме від поєднання рельєфу місцевості і російської оборони, - кажуть аналітики і ветерани бойових дій. Росія створила перешкоди, щоб змусити українські війська йти в райони, де російським силам буде легше їх атакувати.

Росія також нарощує сили в місті Токмак - залізничному і автомобільному вузлі, який Москва оточила оборонними спорудами.

«Щодня до Токмака та інших прифронтових міст прибуває все більше військ. Місто схоже на військову базу росіян», - сказав мер сусіднього Мелітополя Іван Федоров.

Він додав, що що українські війська щодня обстрілюють Токмак з артилерії і ракет. Минулого тижня, за його словами, українські війська завдали удару по військовому складу в місті, спричинивши вибухи, які тривали кілька годин.

Оскільки Токмак дуже добре укріплений, деякі аналітики вважають, що українські війська обійдуть його і шукатимуть слабкі місця. За словами генерала Кімміта, українським силам потрібно буде створити умови, щоб можна було відправити вперед бойові сили і техніку для розширення пролому. Командир взводу під Роботиним сказав, що місцевість настільки замінована, що успіх просування залежатиме від наявності достатньої кількості саперів з відповідним спорядженням.

Він також додав, що життєво важливо мати достатню кількість артилерії, щоб вразити і послабити артилерію Росії. Будь-яке українське просування, швидше за все, відбуватиметься під ударами російських гармат, солдатів на укріплених вогневих позиціях і авіації. А це означає, що сухопутним військам доведеться просуватися в умовах артилерійської дуелі.

Wall Street Journal застерігає, що після прориву може початися тривалий період бомбардувань, розвідки і невдалих штурмів. У Другій світовій війні, після того, як союзники здобули плацдарм у Нормандії, їм знадобилося майже два місяці масованих повітряних і наземних атак, щоб прорвати внутрішню оборону нацистів і досягти перелому.

Українські військові кажуть, що незалежно від того, що станеться в найближчі дні і тижні, вони продовжуватимуть боротися всю зиму і в наступному році. Федоров і військові командири визнають, що давати Росії час на розбудову оборони було стратегічною помилкою, і тому вони повинні продовжувати тиск на війська Москви.

«Якщо українці не досягнуть прориву, ніщо не завадить росіянам просто вирити ще кілька окопів або контратакувати», - сказав Пасі Паройнен, фінський аналітик, який вивчав оборонні лінії Росії в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі