WP: Витік таємних документів Пентагону може вказувати на вразливість в обороні України

Поділитися
WP: Витік таємних документів Пентагону може вказувати на вразливість в обороні України © Facebook/Генштаб ЗСУ
Американське видання пише про дефіцит боєприпасів в української армії, зокрема для систем ППО.

Витік американських військових і розвідувальних документів, справжність яких лишається не підтвердженою, говорить про тривожну нестачу в Україні зброї, що постачається Заходом. Особливо це стосується боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

Про це пише Washington Post, додаючи, що оприлюднені дані дають інформацію про ситуацію на полі бою станом на кінець лютого-початок березня. Толі ж Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застерігав, що Україна витрачає боєприпаси «в рази швидше», ніж її партнери можуть їх виробляти.

Американське видання пише, що ця вразливість все ще існує. США, НАТО, ЄС і їхні союзники шукають більше боєприпасів по всьому світі: від Південної Кореї до Східної Європи і Центральної Азії. Також вони шукають можливості для нарощування виробництва необхідних припасів в очікуванні українського контрнаступу, до якого можуть залишитися лічені тижні.

Washington Post пише, що протиповітряна оборона для захисту чутливих об'єктів, військовослужбовців, техніки і цивільного населення грає ключову роль. Згідно з одним із документів, в якому викладена нібито оцінка Об'єднаного штабу Міністерства оборони США в кінці лютого, «здатність України забезпечити протиповітряну оборону середньої дальності для захисту лінії фронту буде знижена до 23 травня». В документі йдеться, що Україна нібито здатна витримати ще 2-3 хвилі російських ударів ракетами і безпілотниками.

«Оскільки боєприпаси 1-ї лінії оборони закінчуються, витрати на 2-й і 3-й зростуть, що зменшить здатність захищатися від російських повітряних атак з усіх висот», - йдеться в документі.

Речник українських ВПС полковник Юрій Ігнат применшив цінність цієї інформації для Москви. Він пояснив, що ППО постійно змінюється залежно від умов на полі бою і дій російської розвідки, що робить інформацію місячної давності застарілою на сьогоднішній день.

«Ми постійно змінюємо позиції. Тому нехай сьогодні буде написано, що ми в одному місці, але завтра ми будемо вже в іншому .... ми змушені працювати так, тому що інакше ворог нас виснажить і знищить», - пояснив Ігнат.

Washington Post з посиланням на українського чиновника пише, що витік розлютив військове і політичне керівництво в Києві, яке намагається тримати в таємниці вразливості, пов'язані з нестачею боєприпасів. Один неназваний український чиновник висловив побоювання, що буде більше витоків секретної військової розвідки.

Пентагон запевняє, що надає Україні те, що їй потрібно, і коли потрібно. А проблеми з постачанням боєприпасів в більш широкому сенсі були публічно озвучені. Однак, документи з нібито засекреченими оцінками малюють в рази страшнішу картину щодо здатності України захищати своє небо. В них сказано, що системи, надіслані Заходом, обмежені в кількості. Вони часом не відповідають російським можливостям і часто не встигають за великою кількістю російських залпів.

Одна з діаграм, що міститься у витоку, нібито ілюструє українські темпи використання снарядів. При цьому описується прогноз, що системи SA-11 не будуть здатні виконувати завдання з 13 квітня, американські NASAM - з 15 квітня, а SA-8 - з травня. На іншому графіку прогноз щодо вичерпання певних типів боєприпасів вказує на те, що українські захисники повинні зосередити свої зусилля на знищенні російських літаків і гелікоптерів, але не відкривати вогонь по менших загрозах, таких як безпілотники.

У той час як США і Захід шукають обмежені запаси боєприпасів радянських часів, Ігнат визнав небезпеку зменшення запасів, описану в документах, і каже, що ці боєприпаси виробляються Росією, що ускладнює поповнення.

«Більше їх ніде взяти, тому рано чи пізно вони закінчаться», - сказав він.

Останнім часом США оголосили про передачу різної бронетранспортерів, які використовують гармати для збивання безпілотників. Це може допомогти зменшити тиск на більші системи, які краще пристосовані для збивання ракет і літаків. Минулого місяця Пентагон заявив, що прискорить постачання новітньої системи протиповітряної оборони Patriot після того, як українські військовослужбовці пройшли скорочену підготовку на базі Форт-Сілл в Оклахомі.

Потужна українська ППО не дозволила російській армії вільно діяти в небі під час війни. Але  якщо оцінки в витоку документів вірні, вони вказують на потенційну загрозу, з якою Україна могла б зіштовхнутися в разі втрати можливостей протиповітряної оброни.

«Згідно з документами, російські літаки могли б вільніше пересуватися для нанесення ударів або перекидання військ, їхні ракети могли б літати прямими маршрутами, а авіація могла б відігравати більш важливу роль в атаках на війська під час контрнаступів. І навпаки, менш захищені українські війська зіткнуться з проблемами при зосередженні військ для таких місій і можуть зіштовхнутися зі зменшенням використання життєво важливих засобів, таких як підтримка з повітря і повітряне спостереження, і, зрештою, постраждають від «нездатності запобігти російській перевазі в повітрі»», - йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі