WP: Україні для весняного наступу бракує добре навчених солдатів і боєприпасів

Поділитися
WP: Україні для весняного наступу бракує добре навчених солдатів і боєприпасів
Український командир розповів виданню, що якість підготовки тих, кого мобілізували в Україні, досить низька, і потрібні західні інструктори, щоб виправити ситуацію.

Якість армії давала значну перевагу Україні у війні з Росією. Але рік кровопролиття залишив свій відбиток на українських силах. Багато досвідчених бійців більше не на полі бою. І це змушує деяких українських чиновників сумніватися в тому, що Київ готовий до довгоочікуваного весняного наступу.

Про це пише Washington Post, нагадуючи, що в Україні триває мобілізація. І нові бійці поповнюють втрати. Однак, їм бракує досвіду, що впливає на загальний образ української армії. Крім того, захисникам України бракує базових боєприпасів включно з артилерійськими і мінометними снарядами, про що виданню розповіли військові на передовій.

«Найбільш цінна річ на війні - це бойовий досвід. Солдат, який витримав шість місяців боїв, і солдат, який прийшов з полігону, - це два різні солдати. Це небо і земля», - сказав командир батальйону 46-ї десантно-штурмової бригади з позивним «Купол», додавши, що досвідчених солдатів в українській армії після року війни стало менше.

Washington Post пише, що такі невтішні оцінки просочуються з передової в коридори державних відомств в Києві. Видання допускає, що якщо Україна не зможе провести довгоочікуваний наступ навесні, це може дати поштовх новій критиці на адресу США і їхніх союзників в Європі за те, що вони зволікали надто довго з забезпеченням українських сил тренувальними програмами і бронемашинами включно з танками Leopard і БМП Bradley.

Ситуація на полі бою зараз може не відображати повну картинку в ЗСУ. Тому що Київ тренує сили над весняного контрнаступу окремо і умисне не відправляє їх в поточні бої, зокрема, в Бахмут, - сказали виданню американські чиновники на умовах анонімності.

В Росії ситуація може бути навіть гіршою. Під час зустрічі НАТО минулого місяця міністр оборони Великої Британії Бен Волес сказав, що 97% російської армії вже в Україні. І, за його словами, Москва страждає «від виснаження в дусі Першої світової війни». Український командир з позивним «Купол» пояснив, що він висловився з надією добитися від Вашингтона кращої підготовки для українських сил. Також він сподівається, що українські військові, яких готують до контрнаступу, будуть більш успішними, ніж недосвідчені солдати, яких зараз стає дедалі більше на фронті.

«Це буде або бійня і трупи, або професійний контрнаступ. Варіантів всього два. Контрнаступ буде в будь-якому випадку», - сказав «Купол».

«Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших тренувальних центрах. А наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони провалили своє завдання», - сказав український командир.

Washington Post пише, що не відомо, наскільки збільшена військова допомога і тренування від Заходу допоможуть змінити баланс під час весняного контрнаступу, зважаючи на шрами виснаження, які на українських силах залишилися після року війни. Неназваний представник українського уряду сказав виданню, що кількість танків, які пообіцяв Захід, насправді «символічна». Інші представники влади в Києві песимістично оцінюють перспективу, що західна зброя вчасно потрапить на поле битви.

«Якщо у вас більше ресурсів, ви більш активно атакуєте. Якщо ресурсів менше, ви тримаєте оборону. Ми будемо оборонятися. Саме тому, якщо ви спитаєте мене особисто, я не вірю в наш великий контрнаступ. Я б хотів в це вірити, але дивлюся на ресурси і питаю: «З чим?». Можливо у нас будуть певні локальні прориви», - сказав український чиновник.

Такі оцінки менш оптимістичні, ніж публічні заяви українського політичного і військового керівництва. Президент Володимир Зеленський назвав 2023 рік «роком перемоги» для України. Начальник ГУР Кирило Буданов натякав на те, що українці зможуть поїхати влітку в Крим, який Росія окупувала 9 років тому.

Проблеми України пов’язані з великими втратами. Washington Post нагадує, що в серпні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний говорив про загибель 9 тисяч українських солдатів. В грудні радник президента України Михайло Подоляк назвав іншу цифру - 13 тисяч загиблих. Однак, західні чиновники називають іншу кількість поранених і загиблих. Неназваний німецький представник сказав Washington Post, що втрати України на війні пораненими і загиблими становлять 120 тисяч солдатів.

«Вони не діляться інформацією з нами, тому що нам не довіряють», - сказав німецький чиновник про те, що Київ не розкриває дані про свої втрати.

Росія теж зіштовхнулася з дефіцитом боєприпасів, живої сили, а також з проблемами з мотивацією. Вона ціною великих втрат змогла досягти лише невеликих успіхів на передовій. Американські чиновники сказали Washington Post, що якими б великими не були українські втрати, російські ще гірші.

«Питання в тому, чи відносної переваги вистачить Україні для досягнення своїх цілей. І чи ці переваги вдасться зберегти. Це буде залежати не лише від українців, а й від Заходу», - сказав військовий аналітик центру CNA Майкл Кофман.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі