FT: Дефіцит боєприпасів для України змушує оборонпром Заходу скуповувати заводи

Поділитися
FT: Дефіцит боєприпасів для України змушує оборонпром Заходу скуповувати заводи © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Видання пише, що виробники зброї в Європі почали купувати інших гравців ринку заради їхніх потужностей.

Перемога у війні, яку Росія розв’язала проти України, буде здобута завдяки хоробрості, а також здатності отримати необхідну кількість боєприпасів. Російська агресія розвіяла низку зручних переконань.

Одне з них про те, що Європа може покладатися на Росію як на постачальника енергії. А інше - що війни високої інтенсивності назавжди відійшли в минуле. Про це пише Financial Times. Звісно, впродовж якогось часу здавалося, що демократіям більше не потрібні великі арсенали. Вони можуть впоратися з загрозами завдяки поєднанню винищувачів і високоточної зброї. Але війна в Україні довела, що це не так. В якийсь момент українська армія запускала близько 20 тисяч артилерійських снарядів на день. Росія ж виконувала втричі більше пострілів. Зараз Україна витрачає 4-7 тисяч снарядів на день.

Financial Times пише, що дані про запаси - це досить чутлива інформація. І їх важко дізнатися. Але заради порівняння видання вказує на те, що в 2022 році США виділили 174 мільйони доларів на закупку боєприпасів включно 75 тисячами артилерійських «дурних» снарядів. Про це повідомляє аналітичний центр Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI). Тож виходить, що закуплених в Америці снарядів вистачило б Україні всього на два тижні. 

Скільки це може коштувати? Аналіз прес-релізів і військові блогери припускають, що стандартний 155-міліметровий снаряд для гаубиці коштує 800 доларів. Тож з поточним середнім темпом ведення вогню Збройні сили України використали б за два тижні таких боєприпасів на більш ніж 62 мільйони доларів. «Розумні» високоточні 155-міліметрові снаряди коштують майже 200 тисяч доларів за штуку. І інсайдери в оборонній промисловості сказали Financial Times, що Україна отримує обмежену кількість такого озброєння і використовує його дуже бережно.

США продовжують забезпечувати Україну. Після виділення нового пакету минулого тижня загальна сума допомоги перевищила 19 мільярдів доларів. Але зважаючи на обмежені ресурси, країни НАТО повинні замислитися, чи можуть вони виснажувати запаси, не ризикуючи при цьому відкрити свої фланги.

Тим часом ЄС намагається виявити і мобілізувати будь-які додаткові виробничі потужності, які тільки залишилися. Компанії в оборонній промисловості намагаються придбати все, що є. Саме через це німецький концерн Rheinmetall на початку місяця зацікавився покупкою іспанської компанії Expal. У березні італійська Beretta викупила в швейцарської RUAG бізнес з виробництва боєприпасів. А минулої п’ятниці чеський холдинг Czechoslovak Group купив іншу італійську компанія під назвою Fiocchi Munizioni.

Боєприпаси, особливо малого калібру, - це дуже фрагментований ринок. Financial Times пише, що попереду ще більша консолідація. Використання на повну потужність наявних потужностей буде критично важливим для воєнних зусиль, тому що створення нових виробничих ліній займе дуже багато часу.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі