Для того, щоб протистояти російським окупантам Україна потребує надзвичайно великої кількості артилерійських боєприпасів. Західні партнери Києва виявилися неготовими до таких витрат і зараз нашвидкоруч шукають способи збільшити виробництво снарядів радянського зразка, а також поповнити власні запаси, які зазнали втрат через допомогу ЗСУ. Ситуацію проаналізували журналісти The New York Times.
За даними джерела, і росіяни, і українці "спалюють" зброю та боєприпаси темпами, яких не було в жодному збройному конфлікті з часів Другої світової війни. Тому змагання за збереження арсеналів стало критичним фронтом, який може виявитися вирішальним.
NYT повідомляють, що Україна за добу використовує стільки боєприпасів, як війська НАТО використовували в Афганістані за місяць. І навіть це не допомагає їй уникнути небезпеки і вберегти власний повітряний простір від російських ракет. Для того, щоб зрозуміти масштаби витрат, журналісти приводять статистику минулорічних бойових дій на Донбасі: українці використовували від шести до семи тисяч артилерійських снарядів щодня, а росіяни відповідали 40 - 50 тисячами.
Зараз витрати боєприпасів ще вищі і Захід не встигає поповнювати власні запаси. США, наприклад, виробляє 15 тисяч снарядів на місяць. Цього недостатньо, тому Вашингтон спільно з іншими союзниками працює над укладенням довгострокових угод з виробниками зброї. Крім виготовлення 155-мм снарядів згідно зі стандартом НАТО, обговорюється інвестування у відновлення виробництва боєприпасів радянського зразка (152-мм та 122-мм). Зокрема йдеться про “розконсервування” старих заводів у Болгарії, Чехії та Словаччині.
“Захід також намагається придумати альтернативні системи, навіть якщо вони старіші, щоб замінити скорочувані запаси дорогих ракет протиповітряної оборони та протитанкових Javelin. Це надсилає потужні сигнали західним оборонним промисловцям про те, що довгострокові контракти не за горами – і що слід використовувати більше змін працівників і оновлювати старі заводські лінії. Також є спроби закуповувати боєприпаси в таких країнах, як Південна Корея, щоб компенсувати запаси, які відправляються в Україну”, – сказано у дослідженні.
Раніше про труднощі західних партнерів України з наданням зброї для війни проти росіян писали журналісти Bloomberg.