У партнерів України не так багато часу, щоб зібрати велику кількість нової техніки і відправити її через канали постачання, які швидко стають перевантаженими. В цей час Київ чекає зброю, плануючи весняний контрнаступ проти російських сил, які зміцнили свої позиції.
Американські чиновники сказали Washington Post, що збільшення потоку допомоги з європейських складів і портів до центральних точок збору, а звідти - через кордон в Україну залізничними і автомобільними шляхами створює проблеми для транспортування в реальному часі. На останній зустрічі Рамштайну було очевидне відчуття терміновості.
«Україна за першої ж можливості хоче створити імпульс і умови на полі битви, які й надалі йшли б їй на користь», - сказав міністр оборони США Ллойд Остін під час прес-конференції.
Він додав, що у Києва буде вікно можливостей для прориву на лінії фронту, який останнім часом залишався майже статичним. Але доставка боєприпасів, а також додаткових засобів ППО і бронетехніки на поле битви навіть тоді, коли українські військові вчаться користуватися цими системами, це «грандіозне завдання», - додав американський міністр.
Високопосадовець адміністрації Джо Байдена сказав Washington Post, що спостерігається «еволюція в природі підтримки» коаліції партнерів України.
«Я пам’ятаю дні, коли ми думали, що про системи Patriot не може бути й мови», - розповів співрозмовник видання, нагадавши, що тепер США, Німеччина і Нідерланди погодилися передати Києву таку зброю.
«Гадаю, всі зараз озираються за столом і кажуть, що ще можуть дати», - додав американський чиновник.
При цьому він додав, що дуже важко доставити всю цю зброю в Україну як «узгоджений пакет». І цю проблему недооцінюють. Польща, Словаччина і Румунія стали трьома головними вузлами для збору і транспортування зброї в Україну. Без серйозних зусиль у вирішенні проблеми швидкого переміщення техніки і боєприпасів з баз до кордону може статися так, що наявні артерії будуть заблоковані, а зброя застрягне.
«Ми зосереджені на тому, щоб дати їм засоби, але ми хочемо дати повноцінні можливості для початку контрнаступу. Якщо люди вирішать чекати до кінця березня, перш ніж відправити речі в Україну, три транспортні вузли, які зараз використовуються, будуть повністю закупорені. І допомога не прибуде вчасно. Через це невелике вікно можливостей може стати ще меншим», - сказав американський чиновник.
Washington Post пояснює, що пожертвувана військова техніка проходить через три вузли до кордону, де українські військові приймають її і розподіляють всередині країни. Чим більше техніки прибуде в один момент, тим більша загроза, що вона застрягне.
«Ми ще не в такій ситуації, коли все от-от розпадеться. Але ми повинні вирішувати проблеми, які, як ми знаємо, були причиною стресу до цього часу», - пояснив співрозмовник видання.