FT: В України є кілька причин просити у Заходу зброю, яка їй зараз не потрібна

Поділитися
FT: В України є кілька причин просити у Заходу зброю, яка їй зараз не потрібна © Lockheed Martin
Києву доведеться відмовитися від радянської техніки, оскільки запчастини і боєприпаси для неї у світі закінчуються.

Швидкий тур Володимира Зеленського по столицях Європи минулого тижня переслідував мету переконати союзників передати більше сучасного і далекобійного озброєння. Але зусилля українського президента був лише частково успішним.

Він отримав обіцянку від Великої Британії почати готувати українських пілотів. Лондон також зробив розмиту заяву про «далекобійні можливості». Франція, Німеччина і інші країни ЄС були ще менш відкритими. Вони відкинули прохання Зеленського забезпечити Україну винищувачами, хоч і не виключили будь-які варіанти. Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що в України є набагато гостріші військові потреби. Втім, це не завадило Києву надіслати Нідерландам офіційний запит на передачу F-16, - пише Financial Times.

Києву зараз найбільше потрібні артилерія і боєприпаси. І віце-прем’єр Ольга Стефанішина сказала журналістам видання, що ці засоби потрібні «негайно». Тоді чому Зеленський просить озброєння, яке зможе з’явитися на полі бою хіба що через місяці чи й навіть роки? Потрібно 6 місяців, щоб навчити навіть досвідчених пілотів літати на F-16 або будь-якому іншому багатоцільовому винищувачі, а також навчити їх використовувати системи озброєння таких літаків. Танки M1 Abrams, які Київ отримає напряму від виробника General Dynamics, навряд чи прибудуть раніше 2024 року. Навіть відремонтовані Leopard 1 і Leopard 2 в обіцяних кількостях з’являться на українській території через місяці.

«Одна з причин, чому Україна висуває такі вимоги, це те, що їй неминуче доведеться відмовитися від радянської техніки, для якої є лише нечисленні і обмежені джерела боєприпасів і запчастині», - пояснює Financial Times, нагадуючи, що Україна почала переходити на артилерію стандартів НАТО влітку, коли США передали їй перші гаубиці.

Український офіцер-артилерист нещодавно сказав журналістам «Української правди», що ЗСУ тепер стріляють «натівськими» 155-міліметровими снарядами частіше, ніж радянськими з калібром 152 міліметри. Це стало переломним моментом в українському переході на західну техніку.

«Інша причина може полягати в тому, що Україна змогла б більш сміливо використовувати наявні запаси зброї, знаючи, що пізніше союзники пришлють ще. Так вона змогла б кинути в бій більше своїх радянських танків, щоб придушити новий російський наступ, а потім використати танки Leopard і Challenger в очікуваному весняному контрнаступі», - пояснює Financial Times.

Але крім того Україна також веде війну наративів з Росією. І оскільки Кремль каже росіянам і всьому світу готуватися до довгого конфлікту, Київ намагається продемонструвати власну непохитність, а також непохитність своїх партнерів. Радник міністра оборони України Юрій Сак пояснив, що відправка винищувачів стала б сильною демонстрацією рішучості Заходу.

«Це послало б потужний сигнал агресору про те, що для Росії це війна, у якій вона не може перемогти і яку вона не може продовжувати далі. Тому що вільні країни світу будуть стояти на боці України до перемоги і дадуть Україні всі необхідні засоби, щоб вона могла добитися цієї перемоги», - сказав Сак.

Інтенсивні зусилля Зеленського з лобіювання постачання зброї - це частково відповідь на російську готовність втрачати велику кількість своїх військ на полі битви часто заради обмежених здобутків, - кажуть чиновники і аналітики. Москва мобілізувала близько 300 тисяч чоловіків після того, як українська армія пробила оборонні лінії Росії на північному сході України, визволивши значні території. Тепер у Москви немає дефіциту солдатів, яких вона могла б кинути в бій.

«Два контингенти сил і пов’язані з ними операційні концепції дуже сильно відрізняються. Російські сили все більше покладається на кількість, в той час як українські все більше роблять ставку на якість, яка пов’язана з передовими західними системами», - пояснив професор дослідження війни Королівського коледжу Лондона Лоуренс Фрідман.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі