Встановлення інвалідності: як військовим пройти МСЕК

Поділитися
Встановлення інвалідності: як військовим пройти МСЕК © freepik/freepik
Пояснення дали у Міністерстві охорони здоров’я.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні зростає кількість осіб з інвалідністю серед цивільних та військових. В Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як військовослужбовцям пройти медико-соціальну експертизу для встановлення інвалідності.

Хто дає направлення до МСЕК військовому

Потребу у проходженні медико-соціальної експертизи для військовослужбовців визначає сімейний лікар або лікуючий лікар цивільного чи військового закладу. Він відправляє військового на повне медичне обстеження і лікування, аби підтвердити стійке порушення функцій організму. Після цього стан пацієнта оцінює лікарсько-консультативна комісія (ЛКК), створена при закладі охорони здоров’я, в який людина звернулася по допомогу. ЛКК дає направлення на МСЕК (форма №088/о), де фіксуються історія захворювання, частота і тривалість непрацездатності, рентгенологічні, лабораторні та інші дослідження.

Які документи потрібні для проходження МСЕК військовослужбовцями

Для проходження МСЕК військовослужбовцям потрібно мати такі документи:

  • направлення на МСЕК (форма № 088/о);
  • паспорт або ID картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • військовий квиток або посвідчення офіцера (копія);
  • свідоцтво про хворобу, або довідка ВЛК, або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв);
  • медична документація, оригінали (виписки з амбулаторної карти форма 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого форма 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторна картка хворого.

На період воєнного стану процедура проходження медико-соціальної експертизи спрощена, відповідно до постанов КМУ від 08.03.2022 № 225.  У разі, коли людина звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Крім того, для маломобільних пацієнтів передбачена процедура виїзного МСЕК: працівники закладів охорони здоров’я приїздять до військового і проводять огляд за місцем його перебування. З початку 2023 року було проведено більше ніж 3,5 тисячі виїзних комісій. За цей період було оглянуто понад 61 тисячу пацієнтів.

Нагадаємо, чи може бути факт наявності інвалідності самостійною підставою для звільнення з військової служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі