Відстрочка від призову: чи може отримати через догляд за рідним братом з інвалідністю

Поділитися
Відстрочка від призову: чи може отримати через догляд за рідним братом з інвалідністю © Bumble-Dee / depositphotos
Роз'яснення дав адвокат.

Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Адвокат Дмитро Дончак на порталі b2bconsult розповів, чи може отримати відстрочку чоловік, який має рідного брата з інвалідністю другої групи.

Експерт зазначив, що перелік осіб, які не підлягають мобілізації, наведений в законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Згідно з пунктом 14 статті 23 закону, не підлягають мобілізації військовозобов’язані – члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я).

Дончак наголосив, що при цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у т.ч. усиновлені. Так, членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

«Отже, ви з братом – члени сім'ї другого ступеня спорідненості. В такому разі, ви зможете отримати відстрочку по догляду за братом, якщо у нього (брата) немає членів сім'ї першого ступеня споріднення, або ж якщо такі члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду, і є відповідний висновок МСЕК або ЛКК», – додав Дончак.

Адвокат зауважив, що у брата є батько і матір (члени сім'ї першого ступеня споріднення), тому його рідний брат зможе отримати відстрочку по догляду за братом тільки в тому випадку, якщо і батько і матір мають висновки ЛКК (або МСЕК) про необхідність постійного догляду.

Нагадаємо, що загрожує особам, які вчасно не пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК). 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі