Вручили повістку: у яких випадках це вважається незаконним

Поділитися
Вручили повістку: у яких випадках це вважається незаконним
Роз'яснення дав юрист.

Через військове вторгнення Росії в Україні введена загальна мобілізація та триває воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів «24 каналу», коли вручення повістки можна вважати незаконним.

Експерт наголосив, що в Україні на законодавчому рівні чітко визначено форму повістки. Це означає, що її оформлення будь-яким іншим способом є незаконним.

Юрчак підкреслив, що повістка має бути вручена особисто військовозобов'язаному громадянину і підписана ним, щоб завірити її отримання. При цьому, у разі відмови від повістки особи, що її видали, мають скласти відповідний акт.

Саме тому, залишення повістки у дверях квартири чи поштовій скриньці не є законним. Відповідно, не може породжувати будь-яких наслідків для військовозобов'язаного громадянина.

«Досить часто на повістках, які залишають у дверях та інших місцях проставляють штамп «Розшук» тощо. Слід звернути увагу, що відповідні відмітки законодавством не передбачені, а тому їх проставлення є незаконним», – резюмував юрист.

Раніше ми писали, які бувають види повісткок та чи завжди їх отримання означає мобілізацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі