Вони абсолютно безкарні: реакція американського експерта на атаки Росії по лікарням в Україні

Поділитися
Вони абсолютно безкарні: реакція американського експерта на атаки Росії по лікарням в Україні © EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
Кількість російських атак на медзаклади є «приголомшливою».

Із початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року російська армія здійснила понад 1100 атак на лікарні та медичний персонал в Україні. Москва навмисно обирає мішенями медзаклади, але не несе належного покарання за свої злочини.

Про це заявив експерт із питань охорони здоров'я та прав людини з Університету Джона Хопкінса Леонард Рубенштейн, слова якого цитує The New York Times. Він також очолює Коаліцію з охорони здоров’я під час конфлікту, до якої входять понад три десятки правозахисних і гуманітарних організацій, котрі працюють у зонах конфліктів і відстежують напади на медичні заклади в усьому світу.

За словами Рубенштейн, така кількість російських атак є «приголомшливою», а їхній характер свідчить про те, що в одних випадках Москва навмисно обирала мішенню лікарні, а в інших - невибірково атакувала райони, де розташовані медичні заклади.

«Обидва випадки є воєнними злочинами. Росіяни не підзвітні, вони абсолютно безкарні. І їм байдуже. Ані російські солдати, ані командири, ані будь-які інші державні чи воєнізовані суб'єкти, які атакували медичні заклади, не були притягнуті до відповідальності міжнародними органами. У світі є згода, що напади на медичну сферу є неприйнятними. Проте уряди не мають реальних зобов'язань робити щось для того, аби зупинити це», - наголосив експерт.

За інформацією Українського центру охорони здоров’я, станом на липень 2023 року в Україні зафіксували:  

  • 1014 атак на охорону здоров’я загалом,
  • 414 атак, які пошкодили або зруйнували лікарні,
  • 79 атак на автомобілі екстреної медичної допомоги,
  • 148 медичних працівників вбито,
  • 106 медичних працівників поранено,
  • 57 атак на дитячі лікарні,
  • 40 атак на пологові будинки.

В аналізі за 2022 рік Коаліція заявила про 1989 інцидентів нападів на медичні установи в усьому світі. За їхньою оцінкою, це «безумовно найбільшу кількість», задокументована протягом десятирічної роботи організації. Після України, на яку припадає близько половина інцидентів, найбільше постраждала країна М'янма. Після військового перевороту там заарештували понад 800 працівників лікарень.

Водночас українські чиновники працюють із Міжнародним кримінальним судом, щоб зібрати усі факти російських злочинів. За інформацією NYT, станом на початок 2023 року Росія зруйнувала близько 15% медичних закладів в Україні.

Нагадаємо, російські окупаційні війська завдали удару по лікарні в Бериславі на Херсонщині. У результаті атаки вщент знищений четвертий поверх, ще один – частково. Постраждали двоє медичних працівників. У водія «швидкої» – перелом ноги та поранення голови, а фельдшер дістав контузію. Також від ворожого вогню пошкодження отримали автомобілі швидкої медичної допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі