Воювати заради стабільності: хто такий російський окупант, який потрапив в полон — дослідження

Поділитися
Воювати заради стабільності: хто такий російський окупант, який потрапив в полон — дослідження © ДПСУ
Вони не хочуть бути "професійними військовими" та не хочуть "мститися за товаришів". 

У Головному управлінні розвідки повідомляють, що 40% російських військових здалися в український полон добровільно, що свідчить про слабкий моральний дух ворога. Про це заявив представник воєнної розвідки Андрій Юсов, розповівши про перше експериментальне дослідження Координаційного штабу у рамках проєкту "Хочу жити", проведене минулого місяця. 

Військовий розказав також про мету цього дослідження: "Зрозуміти докладніше, хто такий середньостатистичний окупант, який його соціальний портрет, його мотиви. Як він бачить та сприймає світ і реальність. І, врешті-решт, що його насправді спонукає". 

У ГУР зазначають, що в бойових діях проти нашої країни беруть участь представники практично всіх регіонів Росії. Ба більше, це стосується й незаконно мобілізованих мешканців тимчасово окупованих територій України. 

Під час дослідження експерти з'ясували, що 80% російських військовополонених незадоволені наказами свого керівництва, а ще понад 50% стверджують, що у разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать. Тому дії своїх командирів вони оцінюють переважно в 1 бал. 

"Щодо мотивації окупантів, то найбільш сильним чинником, який стимулював їх піти воювати проти України, 54,8% полонених росіян назвали "бажання життєвої стабільності", а 35,9% росіян мотивувала "можливість просунутися в житті", - повідомляють у ГУР МО.

За даними дослідження, що лише 17% полонених розповіли, що вони були повністю забезпечені боєкомплектом, й лише 6% розповіли, що могли розраховувати на підтримку інших підрозділів.

Також дослідження показує, що у військовополонених немає "бажання помститися за товаришів" та "бажання бути професійним військовим".

Експертам вдалося з'ясувати й те, що основним джерелом інформації в армії РФ є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Телебаченню довіряють лише 20% респондентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі