Воєнний стан: з якими захворюваннями звільняють з військової служби

Поділитися
Воєнний стан: з якими захворюваннями звільняють з військової служби © Генеральний штаб ЗСУ
Пояснення дали юристи.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку можуть отримати повістки та вступити до лав ЗСУ. Через надскладні умови служби, здоров’я військових часто погіршується і вони не завжди можуть продовжувати службу.

Фахівці Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» розповіли, з якими хворобами можна звільнитися з ЗСУ.

Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу та медичний огляд в Збройних Силах України, установлений перелік хвороб, які можуть бути підставою для звільнення зі служби.

Цей перелік забезпечує здоров’я та безпеку військовослужбовців, які навіть при найкращих зусиллях не можуть виконувати свої службові обов’язки через хвороби або медичні проблеми.

Список захворювань, які можуть бути підставою для звільнення з ЗСУ

  • Серцево-судинної системи, що викликають порушення функцій серця та/або кровообігу, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів дихання та внутрішньої секреції, що викликають порушення їх функцій, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання нервової системи, що викликають порушення координації рухів, епілептичні припадки, церебральний інсульт, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання зорової системи, що викликають порушення зору та перешкоджають виконанню службових обов’язків, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів травлення, що викликають порушення функціонування органів травлення та/або порушення поглинання корисних речовин, які не піддаються медикаментозному лікуванню, захворювання крові та кровотворних органів, що викликають порушення складу крові та її функціонування, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Хронічні гострі захворювання, що викликають значні обмеження фізичної активності, які не піддаються медикаментозному лікуванню.

Рішення про звільнення приймається після проведення військово-лікарської експертизи та медичного огляду (ВЛК). У разі звільнення зі служби, військовослужбовець має право на компенсацію відповідно до законодавства.

Нагадаємо, як має виглядати процес мобілізації та які вона має етапи. Призов на військову службу військовозобов'язаних та резервістів під час мобілізації проводиться незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі