Мобілізація в Україні: чи можна не з'явитись до військкомату для оновлення даних

Поділитися
Роз'яснення дала експертка.

Через війну, яку розв'язала Росія, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію. Експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталія Печериця в інтерв'ю «Суспільному» розповіла, чи можна не прийти до ТЦК для оновлення даних.

Вона зазначила, що існують деякі категорії осіб, яким не потрібно оновлювати дані.

«Це люди, яких виключили з військового обліку. У статті 37 закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» детально розписано, кого повинні брати на військовий облік, та в яких випадках людину виключають з військового обліку», – сказала Печериця.

Експертка пояснила, що з військового обліку можуть виключити, якщо людина припинила громадянство України, якщо її визнали непридатною для військової служби, тобто за станом здоров'я, якщо людину визнали в установленому законом порядку безвісти зниклою або її оголосили померлою.

«Або ж людина досягла граничного віку перебування в запасі — тобто 60 років», – додала вона.

Також Печериця назвала причини, через які можна не з'явитись в ТЦК по повістці.

«Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть когось із батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи баби, або близького родича дружини», – сказала вона.

За її словами, якщо людина має поважну причину, то не пізніше трьох днів, від визначених у повістці дати й часу, має повідомити про причини неявки.

«Також закріпили обов'язок прибути потім упродовж семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім упродовж семи днів прибути. Інакше — буде штраф», – резюмувала Печериця.

Раніше заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів, чи обов'язково всіх чоловіків направляють на військово-лікарську комісію (ВЛК).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі