Президент України Володимир Зеленський на початку травня підписав закони №11234 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та №11235 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» на 90 днів. Нове продовження загальної мобілізації та воєнного стану в Україні буде діяти до 11 серпня.
В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та мають з'явитись у ТЦК та СП. Заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин розповів виданню hromadske, чи обов'язково всіх направляють на військово-лікарську комісію (ВЛК).
«ТЦК розглядає направлення на військово-лікарську комісію індивідуально», — пояснив він.
За його словами, пройти ВЛК доведеться, зокрема, тим, хто має статус «у розшуку». Такий статус означає, що ТЦК упродовж років не отримували ніякої інформації про громадянина.
«Якщо людина багато років не оновлювала дані про стан здоров’я — зрозуміло, що її негайно треба відправити на ВЛК. У разі, коли людина непридатна до служби — немає сенсу тримати її на військовому обліку: це і спростить роботу центру комплектування, і дозволить зайвий раз не тривожити людину. Тому інформація про стан здоров’я є важливою для облікових даних», — пояснив Павло Литвин.
Водночас військово-лікарської комісії можуть уникнути люди з бронюванням — наприклад, військовозобов’язані, які працюють у критичній інфраструктурі. У такому разі для ТЦК недоцільно направляти на ВЛК громадянина, якого все одно не будуть мобілізовувати найближчим часом.
«На військово-лікарську комісію відразу направляють людину, щодо якої треба з’ясувати, чи придатна вона загалом до військової служби. Якщо ж цієї потреби немає, ВЛК не залучатимуть. Якби ми всіх направляли на ВЛК, комісія не витримала б такого навантаження», — підсумував він.
Нагадаємо, чи можуть вручити повістку чоловіку за кордоном чи під час його перетину. Військовозобов’язаним за кордоном потрібно звернутися у консульства для оновлення даних.