Воєнний стан: хто може виїхати з країни за сімейними обставинами

Поділитися
Воєнний стан: хто може виїхати з країни за сімейними обставинами © Мінінфраструктури України
Це в першу чергу стосується військовозобов’язаних чоловіків.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні запроваджено воєнний стан під час дії якого виїзд чоловіків призовного віку суттєво обмежили. Але деякі категорії військовозобов’язаних, можуть виїхати з країни на законних підставах.

Юристка Анастасія Григор’єва розповіла, хто може виїхати з країни за сімейними обставинами. Вона зазначила, що виїзд громадян України за кордон регулюється Правилами перетинання державного кордону громадянами України.

Згідно з цим нормативно-правовим актом, за сімейними обставинами можуть перетинати кордон особи які мають матір або батька, а також батьків подружжя (як і з сторони чоловіка, так і дружини), які є інвалідами I та II групи та планують перетинати кордон в супроводі одного з таких батьків.

Щоб виїхати за межі країни за цієї підставою необхідно мати ряд таких документів, які повинні бути нотаріально засвідчені:

  • довідка, в якій буде вказано, що така особа є дійсно сином або донькою для осіб з інвалідністю (тобто підтверджуватиме їхні родинні зв’язки та ступінь спорідненості);
  • документи, які будуть підтверджувати інвалідність таких осіб;
  • довідка, яка міститиме дані про однакове місце фактичного проживання осіб, які планують виїхати за кордон та їх батьків (це може бути акт, який офіційно встановлює факт догляду, або документи, які підтверджують отримання грошових коштів за здійснення догляду).

Також виїхати за сімейними обставинами можуть особи:

  • які здійснюють не тимчасовий догляд за людиною з інвалідністю 1 та 2 групи, а такий, що містить ознаки постійного характеру та супроводжують вищезазначених осіб для виїзду за межі території країни. Документами, що будуть підтверджувати право на виїзд людини за цим критерієм є такі, що підтверджують отримання грошових нарахувань за догляд. Крім того, необхідним є акт в якому зазначається, що така особа дійсно здійснює догляд за одним з батьків.
  • яким необхідний догляд, який носить постійний характер через супровід одного із родичів сімʼї першого ступеня спорідненості. Це означає, що особа, яка має постійну потребу в догляді, може подорожувати за кордоном разом зі своїм батьком, матір’ю, дружиною, чоловіком, сином або дочкою (в тому числі, якщо вони і були усиновленими). Ця особа також повинна мати на руках відповідні документи, які підтверджують їхній родинний зв’язок та необхідність такого догляду.
  • на постійному утриманні, яких перебуває троє і більше дітей, яким ще не виповнилося 18 років. При цьому діти можуть бути від різних шлюбів. Законодавчо повинен бути встановлений тільки сам факт перебування дітей на утриманні в такої особи. Документи, які необхідні для підтвердження цього факту - посвідчення багатодітного батька.

В цей час виїхати з країни можуть не всі. Нагадаємо, що змінилося для чоловіків з 1 червня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі