Воєнний стан: як військовому продовжити відпустку за станом здоров’я

Поділитися
Воєнний стан: як військовому продовжити відпустку за станом здоров’я © Getty Images
Адвокат пояснив, як слід діяти.

Багато захисників та захисниць захищають нашу країну від військовї агресії Росії. Часто вони отримують поранення і потребують довгої реабілітації. 

Адвокат Андрій Карпенко розповів, що робити військовому, якому потрібно продовжити відпустку для завершення лікування.

Він нагадав, про зміни в законодавстві стосовно відпусток, якиі вступили в силу. Тепер згідно Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення.

 Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) не може перевищувати чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні).

Після закінчення встановленого абзацом першим цього пункту строку безперервного перебування на лікуванні у закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовець підлягає огляду військово-лікарською комісією для вирішення питання про придатність його до військової служби.

Після видання наказу про звільнення військовослужбовця з військової служби відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) не надається.

В особливий період військовослужбовці, які згідно з висновком військово-лікарської комісії мають право на відпустку для лікування у зв’язку з хворобою або для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) чи визнані непридатними до військової служби, направляються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання документів з військової частини щодо надання відпустки або звільнення з військової служби у порядку, встановленому Міністерством оборони України.

Військовослужбовці також мають право особисто подавати документи для оформлення відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва), а також для оформлення звільнення з військової служби у порядку, встановленому Міністерством оборони України.

Також він нагадав, що заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що у період дії воєнного стану воїни, які були визнані ВЛК непридатними до військової служби, або яким була призначена відпустка для лікування після хвороби чи поранення, направляються до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, де з військової частини, за допомогою електронного документообігу, можна буде отримати необхідні документи щодо відпустки або звільнення з військової служби.

За словами адвоката, якщо особа перебуває на лікуванні або у відпустці за станом здоров’я, потрібно діяти наступним чином:

  • Звернутись до керівника її ТЦК та СП.
  • Керівник ТЦК та СП надає направлення на проходження ВЛК без повернення до військової частини.
  • Якщо лікування відбувається не в територіальній одиниці, де знаходиться частина особи, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.
  • Якщо особа отримала рішення ВЛК про продовження лікування\реабілітацію після стаціонарного лікування, то з лікувального закладу за рішенням ВЛК її переведуть до закладу охорони здоров’я, де є реабілітаційне лікування або до реабілітаційного госпіталя в системі Міністерства оборони України.

Президент України підписав закон, який передбачає зміни у доплатах для українських військових. Нагадаємо, хто з військовослужбовців тепер буде отримувати додаткову винагороду.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі