Воєнний стан: як військовому перевестися до іншої частини

Поділитися
Воєнний стан: як військовому перевестися до іншої частини
Зараз це питання виникає у багатьох.

Багато військовослужбовців сміливо боронять нашу країну від ворога з перших днів військової агресії РФ. Іноді виникають ситуації, коли військовослужбовцю потрібно перевестися в іншу частину.

Юрист Михайло Лобунько зауважив, що попри те, що для такого переведення можуть бути присутні усі необхідні підстави, на практиці ситуація іноді гальмується унаслідок того, що спрацьовує людський чи бюрократичний фактор.

Як відбувається переведення до іншої військової частини

Аби усе відбулося з потрібним результатом, необхідними є:

  • Відношення з частини, у якій військовослужбовець хотів би служити. Недостатньо одного лиш бажання чи навіть наявності підстав для переведення. Повинно бути вільне місце, де людину готові прийняти на службу. Це підтверджується відповідним документом, яким і є згадане відношення.
  • Підстава для переведення. Приміром, може йтися про стан здоров’я, сімейні обставини, службову необхідність, організаційні заходи, висновок службової характеристики.
  • Добра воля самого командира, якому станом на сьогодні підпорядковується військовослужбовець. Дехто нарікає на суб’єктивність такого фактору, та це не відміняє того, наскільки він є важливим. 

Коли є усі перелічені фактори, це дає можливість вирішити питання в бажаному руслі.

Які документи потрібні для переведення

Юрист підкреслив, що чим більше документів, які підкріплюють бажання військового перевестися в іншу частину, тим краще. Окрім відношення з неї, варто додати висновки атестування, рекомендації від прямих керівників військового та клопотання командирів, які готові прийняти військового на службу в свою частину. Це стандартний перелік документів, які є універсальними для усіх випадків.

Решта документації залежить від підстави, за якою відбуватиметься переведення. Приміром, якщо йдеться про стан здоров’я, то тут важливим є висновок ВЛК.

Коли йдеться про сімейні обставини, теж потрібні документи, які засвідчують, що це саме за обставини. Ідентичне правило стосується й будь-якої іншої підстави.

Ще варто звернути увагу на наступні норми:

  • Коли переведення відбувається між з’єднаннями, оперативними командуваннями чи частинами, потрібні накази тих посадових осіб, котрі керують цими з’єднаннями.
  • Коли військового переводять між різними видами ЗСУ, то необхідним є наказ Головнокомандувача.
  • Коли переведення відбувається між частинами, які належать до різних видів та родів військ, є необхідність у наказі від керівника служби персоналу Міноборони.

Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нагадаємо, як призивають офіцерів запасу під час загальної мобілізації та на які посади їх призначають.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі