Воєнний стан: як контролюють вживання алкоголю військовими під час війни

Поділитися
Воєнний стан: як контролюють вживання алкоголю військовими під час війни © Генеральний штаб ЗСУ
Це питання регулюється відповідною постановою Кабміну.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато військовослужбовців. В цей час для військових діють певні обмеження на вживання алкоголю. Фахівці «Юридичної сотні» пояснили, як здійснюється огляд військових на стан сп’яніння чи перебування під впливом лікарських препаратів.

Кабінет Міністрів України опублікував Постанову № 32 від 12.01.2024 на виконання ч. 7 ст. 266-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона врегульовує порядок огляду військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, та військових на стан алкогольного та медичного сп'яніння.

Відповідно до неї, огляду підлягають військовозобов’язані/військовослужбовці, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають:

  • у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння;
  • під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

 Уповноважені проводити огляд:

  • осіб, які виконують обов’язки військової служби або перебувають на території військових частин (установ, закладів) — уповноважені начальником органу управління Військової служби правопорядку ЗСУ, командиром (начальником) військової частини (установи, організації) чи іншого військового формування, начальником правоохоронного органу спеціального призначення;
  • на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, в усіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших місцях — уповноважені начальником органу управління військової служби правопорядку ЗСУ.

Огляд має здійснюватись з використанням спеціальних технічних засобів (засоби вимірювальної техніки, які відповідають законодавству, що містить вимоги до таких засобів) і тестів, які мають документ про відповідність.

Крім цього, огляд має фіксуватися на відео або здійснюватись у присутності двох свідків. За результатами огляду складається акт огляду на стан сп’яніння у двох примірниках.

У разі незгоди з результатами огляду або відмови від його проведення особа направляється до закладу охорони здоров’я, де огляд має бути проведений у будь-який час доби. Лікар за результатами огляду складає акт медичного огляду та висновок у трьох примірниках.

Військовослужбовці мають право на відпустку, а також у період відпустки на виїзд за кордон. Нагадаємо, які документи потрібно мати військовому для виїзду за кордон.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі