Виплати при пораненні: яку допомогу можуть отримати військові

Поділитися
Виплати при пораненні: яку допомогу можуть отримати військові © t.me/azov_media
Є декілька видів таких виплат.

Військовослужбовці, які з перших днів повномасштабного вторгнення Росії боронять нашу країну, іноді отримують поранення. У такому випадку вони можуть розраховувати на грошові виплати від держави.
Юристи «Безоплатної правової допомоги» пояснили, які виплати передбачені при пораненні військового.

Військовослужбовці, які отримали травми пов’язані з захистом Батьківщини і знаходяться на лікування в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з лікарняного закладу охорони здоров’я, окрім місячного грошового забезпечення мають право на додаткову винагороду до 100 000 гривень на увесь період стаціонарного лікування.

Для військовослужбовців, які отримали тяжке поранення, і перебувають у відпустці за станом здоров’я (на реабілітації) після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії мають право на додаткову винагороду – 100 000 грн. Ця виплата виплачується упродовж перебування у такій відпустці (приблизно по 3300 гривень в день).

Отже, усі військовослужбовці, що отримали поранення пов’язані із захистом Батьківщини і лікуються у стаціонарних лікувальних закладах, у тому числі за кордоном, мають право на грошове забезпечення і на  100 000 грн/місяць – до завершення лікування у стаціонарі (виписки з лікарні).

Ті військові, що отримали тяжкі травми, підтверджені висновком ВЛК, мають право на такі виплати і після виписки – на період перебування у відпустці за станом здоров’я.

Якщо внаслідок поранення військовим встановлюється інвалідність або часткова втрата працездатності ( без групи інвалідності) – вони мають право на одноразову грошову допомогу, розмір якої встановлено залежно від обставин отримання поранень, встановленої групи інвалідності або ступеня втрати працездатності.

В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6–12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі