Військовий аналітик назвав два варіанти розколу НАТО, які може використати Росія

Поділитися
Військовий аналітик назвав два варіанти розколу НАТО, які може використати Росія © Міноборони Росії / Telegram
Росії простіше протистояти окремим країнам, ніж об’єднаному Альянсу

Шведський військовий аналітик підполковник Йоакім Паасіківі назвав два варіанти, які може використати Росія для того, щоб спричинити розкол у НАТО, відносини з яким у Кремлі нещодавно назвали «прямою конфронтацією». 

«Мій улюблений варіант: Росія чинить тиск на острови Шпіцберген в Арктиці. Це норвезький архіпелаг. Він демілітаризований. Певні економічні активності там мають і Росія, і Норвегія. Для врегулювання стану справ існує стара конвенція. Якщо росіяни спробують влаштувати провокації на Шпіцбергені – про що вони почали говорити кілька років тому – це стане викликом для тих членів Альянсу, які мають інтереси в Арктиці: США, Канади, Британії, скандинавських країн. Але чи буде це проблемою для Туреччини? Для Чорногорії? Для решти Альянсу? Це може стати одним із способів тиску на НАТО та спробою його розколоти», – сказав Паасіківі в інтерв’ю LIGA.net.

Іншим варіантом військовий аналітик називає «блискавичний напад на країни Балтії», який Росія поєднає з «серйозними ядерними загрозами». 

«У війні з окремими європейськими країнами або групою європейських країн росіяни мають більше шансів, ніж проти всього Альянсу за підтримки США», – сказав Паасіківі.

За його словами, строки нападу Росії на країни НАТО залежать від успіхів росіян в Україні і «поки Україна бореться, Росія для нас – менша проблема. Якщо ми покинемо Україну вмирати, нам доведеться воювати самим».

«Проблема не в тому, коли будуть готові росіяни, а в тому, коли будемо готові ми. Європейським збройним силам потрібно нарощувати власні потужності, щоб бути готовими раніше зa росіян», – сказав Паасіківі, заявивши, що «якщо ми не будемо готові через три роки – ми запізнимося».

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни США вважають, що Росія зважиться на вторгнення в країну НАТО набагато швидше, ніж називають експерти (через кілька років). За їхніми даними, агресор проводить реформи, спрямовані на розвиток довгострокового воєнного потенціалу.

Путін поставив за мету відновити російську імперію і перекроїти міжнародний порядок. І ніщо не вказує на те, що він відмовився від цих планів. Подробиці – у статті оглядача відділу міжнародної політики ZN.UA Володимира Кравченка «Путін накинув оком на Європу. Які країни НАТО він атакує після України?»

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі